شریعتمداری بر تشکیل کمیته‌ای برای حل مشکلات کاریابی‌ها تاکید کرد

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی بر تشکیل کمیته‌ای برای حل مشکلات کاریابی‎‌های داخلی تاکید کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، «محمد شریعتمداری» در نشست با نمایندگان انجمن صنفی کاریابی های تهران و البرز اظهار داشت: در ۴۰ روز آینده باید برای تسهیل و تسریع در فرایندها و فعالیت‌های کاریابی‌ها، ریل‌گذاری تثبیت‌شده‌ای بگذاریم. 

وی افزود: باید کمیته‌ای با حضور نمایندگانی از معاونت‌های توسعه کارآفرینی و اشتغال، روابط کار، مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری و نماینده کاریابی ها تشکیل و نشست‌های هفتگی برگزار شود.

وزیر تعاون در خصوص امکان ارائه فرایند احراز هویت حضوری برای ثبت دادخواست توسط دفاتر کاریابی گفت: پیشنهاد اولویت قرار گرفتن دفاتر کاریابی در کنار سایر موسسات برای احراز هویت حضوری و ثبت دادخواست را در شورای عالی کار مطرح می‌کنیم.

وی از معاون روابط کار خواست با مشارکت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال این پیشنهاد را آماده کنند تا به عنوان دستور کار در شورای عالی کار بررسی شود.

شریعتمداری خطاب به نمایندگان انجمن های صنفی کاریابی های تهران و البرز نیز گفت: در همه فرایندهای کاری، شفاف سازی عمق پیدا کند که امکان هیچ سوء استفاده ای از سوی دفاتر کاریابی به وجود نیاید و برای این مسیر سازوکارهای نظارتی را ارائه کنید تا بدون هیچ فسادی کار پیش رود.

به گزارش ایرنا، در قانون کار کشور بر لزوم ایجاد مؤسسات کاریابی اشاره شده و وزارت تعاون به استناد ماده ۱۱۹ قانون کار مکلف به ایجاد مراکز خدمات اشتغال با هدف ثبت‌نام از جویندگان کار، کسب فرصت‌های شغلی و به کارگماری آنان شده است.

 هم اکنون ۸۲۰ موسسه کاریابی در کشور فعال است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha