۱۰ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۷:۴۰
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84349009
۰ نفر

برچسب‌ها

گازرسانی به نیروگاههای برق خراسان رضوی ۷۷ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: ۸۸۹ میلیون و ۴۳۷ هزار مترمکعب گاز طبیعی در ۲ ماهه ابتدایی امسال، تحویل بخش نیروگاهی استان شده که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال نشانگر افزایش ۷۷ درصدی است.

حسن افتخاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:از این مقدار، ۴۱۳ میلیون و ۶۸۲ هزار مترمکعب در فروردین ماه و ۴۷۵ میلیون و ۷۵۵ هزار مترمکعب نیز در اردیبهشت امسال تحویل ۶ نیروگاه تولید برق استان شد.

وی ادامه داد: مجموع گاز مصرفی خراسان رضوی در تمام بخش ها طی ۲ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، ۲ میلیارد و ۱۴۱ هزار مترمکعب بوده که بیش از ۴۰ درصد این رقم در بخش نیروگاهی و برای تولید برق مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: گاز تحویلی به بخش نیروگاهی خراسان رضوی در فروردین ماه امسال، ۱۲۰ درصد و در اردیبهشت ماه نیز ۵۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است که این مهم نشان دهنده رشد گازرسانی به این بخش است.

افتخاری افزود: شرکت گاز در روزهای گرم تابستان هیچ محدودیتی برای گازرسانی به نیروگاهها نداشته است و گازرسانی به این بخش به صورت منظم انجام می‌شود.

وی افزایش سهم نیروگاه‌ها از گاز طبیعی را موجب کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، مشارکت مستقیم در توسعه پایدار و از مسوولیت‌های اجتماعی این شرکت عنوان کرد و ادامه داد: مصرف کنندگان انرژی در ۲ بخش گاز و برق نیز می‌توانند با صرفه‌جویی، سهم بزرگی در بهره مندی صنایع و واحدهای تولیدی صنعتی از انرژی را فراهم کنند.

هم اکنون حدود ۲.۵ میلیون مشترک شهری و روستایی زیرپوشش خدمات گازرسانی خراسان رضوی هستند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha