نماینده ماکو: رفع مشکلات اقتصادی اولویت دولت آینده باشد

تهران- ایرنا- نماینده مردم ماکو و چالدران با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه، مشکلات اقتصادی و معیشتی عرصه را بر آحاد جامعه تنگ کرده است، گفت: رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی باید در اولویت برنامه‌های دولت جدید باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا «محمد علی‌پور» در نشست علنی امروز -یکشنبه- در نطق میان دستور گفت: ماهیت و بدخواهی استکبار جهانی و ایادی آنان برای ملت رشید و مقاوم ایران کاملا شناخته شده است و ملت بزرگ ایران در ۲۸ خرداد ماه با حضور آگاهانه خود خط بطلانی بر فضاسازی و بدخواهی آنان خواهد کشید.

نماینده مردم ماکو و چالدران و پلدشت و شوط در مجلس افزود: با توجه به اعمال تحریم‌های ظالمانه، مشکلات اقتصادی و معیشتی عرصه را بر آحاد جامعه به شدت تنگ کرده است. در طول هشت سال گذشته رشد اقتصادی همواره از حد مورد انتظار پایین بوده، به خصوص در ۲ سال اخیر تورم و گرانی بیش از حد مردم را آزار داده است، بنابراین رفع مشکل اقتصادی و معیشتی باید در اولویت برنامه‌های دولت جدید باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در سال‌های اخیر به دلایل مختلف و با وجود تصریح قوانین مناطق آزاد بر اداره این مناطق وفق قانون و مقررات خاص خود، برخی از مقررات حاکم بر فعالیت‌های تجاری و اقتصادی سرزمین اصلی به مجموعه مناطق آزاد تسری داده شده و اعمال برخی مزیت‌های قانونی حاکم بر این مناطق متوقف شد.

 وی ادامه داد: این امر نه تنها موجب القای تصویری نامطلوب از وضعیت ثبات در قوانین و مقررات به فعالان و سرمایه گذاران بالقوه شده است بلکه تمام محاسبات طرح‌های توجیه اقتصادی و کسب و کار فعالان اقتصادی را تحت تاثیر سلبی قرار داده است.

علی پور با بیان اینکه تصویب حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد برخلاف شعار سال و ضرورت حمایت و مانع زدایی از تولید در سال جدید در قالب بودجه سالانه است، گفت: این مصوبه سبب بی‌اعتمادی و نااطمینانی سرمایه گذاران و بخش تولید در مناطق آزاد شده است.

 به گفته این عضو کمیسیون اقتصادی، این تصمیم همچنین تولید کنندگان را با افزایش قیمت تهیه مواد اولیه و کاهش انگیزه سرمایه گذاری در این مناطق مواجه کرده است و باید اجرای قانون دائمی مصوبه فوق متوقف شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha