۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 84348902
۰ نفر

برچسب‌ها

سمنان تابستانی ۲ درجه گرمتر از گذشته در پیش دارد

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: تابستان ۱۴۰۰ بر اساس مدل‌های پیش‌یابی و تخصصی حداقل ۲ درجه سانتیگراد نسبت به سال قبل گرمتر پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا، ایرج مصطفوی روز یکشنبه در نشست بررسی وضعیت پایداری و مدیریت مصرف انرژی در استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری افزود: فصل تابستان ۱۴۰۰ بارش قابل توجهی نخواهد داشت و یا میزان بارندگی‌ها بسیار کم پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: ۷۰ میلی‌متر بارندگی در سال آبی جاری در استان سمنان ثبت شد که به نسبت بلندمدت ۴۲ درصد و نسبت به سال گذشته ۵۳ درصد میزان بارندگی کاهش یافت.

مصطفوی بیان کرد: در مجموع ۵۲ درصد از نیاز آبی استان سمنان در بارش های سال زراعی جاری از مهر۹۹ تاکنون تامین شد و استان ۴۸ درصد کمبود منابع آبی دارد.

وی ادامه داد: در هفته جاری روند افزایش دما  به ویژه در روز چهارشنبه ادامه پیدا خواهد کرد و دمای هوا در  سمنان در گرم ترین زمان روز چهارشنبه به ۳۹ درجه و در گرمسار و سرخه به ۴۱ درجه خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان بیان کرد: روند افزایش دما در استان به صورت چرخشی و حداقلی و حداکثری است، یعنی شب‌ها سرد و روزها به مرور دما افزایش خواهد یافت.

استان سمنان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha