امام جمعه کرمانشاه: شورای نگهبان چشم و گوش نظام اسلامی است

کرمانشاه - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، شورای نگهبان را چشم گوش نظام اسلامی و کار این نهاد را مراقبت از حوزه دین و انقلاب دانست و بر ضرورت تقویت این شورا و حمایت از عملکرد این نهاد تاکید کرد.

به گزارش ایرنا؛ آیت‌الله «مصطفی علما» روز یکشنبه در دیدار مسوولان و اعضای شورای نگهبان در دفاع از عملکرد این نهاد با بیان اینکه همه دنیا یک سری معیارها دارند، افزود: بدون استثنا برای نمایندگی مجالس و ریاست جمهوری مواردی را در نظر دارند، حتی انقلاب مشروطه هم یکی از بندهای آن، حضور پنج مجتهد واجد الشرایط است که مراقب مجلس باشند.

او با بیان اینکه شورای نگهبان یک چیز جدید و یک نهاد تازه‌ای نیست، گفت: شورای نگهبان یعنی چشم و گوش اسلام و کار آن مراقبت از حوزه دین و انقلاب و نهادی است که به فرمایش امام راحل ۱۰۰ درصد مورد تأیید است یعنی مورد تأیید حقیقت دین است.

امام جمعه کرمانشاه در تبیین عملکرد شورای نگهبان اذعان داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اشاره داشتند، اگر شورای نگهبان کسی را رد کرد دلیل بر عدم صلاحیت وی نیست، لذا باید ما با چنگ و دندان این نظام را حفظ کنیم، البته این بر حسب وظیفه است و گرنه نظام اسلامی یک نظام قدرتمند و الهی است.

آیت الله علماء بیان داشت: ما بیش از ۳۰۰ هزار شهید برای حفظ انقلاب تقدیم کردیم، در مقابل این همه شهید مسوولیت داریم و شورای نگهبان در مقابل این خون شهدا مسوولیت دارد.

او یادآوری کرد که شورای نگهبان امروز حافظ تفکر امام است و امام به جز اسلام چیزی نمی گفت.

جمهوری اسلامی قوی‌ترین موضع علیه ظلم استکبار دارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه با اشاره به عظمت و قدرت جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز قوی‌ترین مواضع علیه ظلم استکبار متعلق به جمهوری اسلامی ایران است که با مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری( مدظله العالی) اداره می شود، لذا همه ما باید حافظ اسلام، خون شهدا، و هشت سال دفاع مقدس باشیم.

آیت الله علما افزود: همه ما باید به اسلام و به زحمات بزرگ رسول خدا (ص) خدمت کنیم، زیرا اسلام مجموعه ای است که هیچ چیزی بر آن علو نمی یایبد و تمام احکام و دستورات آن موافق با فطرت و توحید و لذا هیچ دستور اسلامی نیست که با توحید و فطرت زاویه داشته باشد.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به موضوع بدیهی فطرت انسانی تأکید کرد: همه ما بلی را گفته ایم یعنی این حقیقیت بندگی در جوهر وجود ما بوده است و لذت بندگی در وجودمان به ودیعه نهاده شده است، لذا برای همین موضوع اسلام عزیز است و عزیز یعنی سنگ نفود ناپذیر و اسلام نفوذ ناپذیر است.

وی تصریح کرد: امام راحل در شکل دادن انقلاب اسلامی یک کلمه از مرز اسلام خارج نشد، لذا مفسرین قرآن اعتقاد دارند که قرآن هیچ چیزی احتیاج ندارد لزومی ندارد از جایی مطلب بیاوریم خود قرآن توضیح دهنده خود است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha