مشکلات افتتاح بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی جهرم فارس درحال رفع شدن است

شیراز-ایرنا-مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی وزارت بهداشت گفت:بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی جهرم افزون بر کارکرد محلی می‌تواند جنوب فارس را هم پوشش دهد که مشکلات این بیمارستان برای افتتاح در حال رفع شدن است.

امیر ساکی یکشنبه در بازدید از بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی جهرم افزود: ساخت این پروژه درمانی از اتفاقات خوب در جنوب استان فارس است که با پیگیری مسئولان مربوط افتتاح این بیمارستان نزدیک خواهد بود.

وی اظهار کرد: برای افتتاح این بیمارستان مشکلاتی مانند خرید و استقرار دستگاه اکسیژن‌ساز، حصارکشی اطراف بیمارستان، اتصال شبکه گاز به تأسیسات و موتورخانه بخش ivf و نصب دوربین‌های مداربسته وجود دارد که با رایزنی‌هایی که صورت می‌پذیرد برطرف خواهد شد.

ساکی بیان کرد: یکی از مأموریت‌های وزارت راه و شهرسازی احداث بیمارستانها است و بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی جهرم مجموعه‌ای از یک سایت سلامت است که ساختمان و هسته اصلی را وزارت راه و شهرسازی توسط سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی احداث کرده است، یک ساختمان نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی ساخته و یک ساختمان نیز توسط خیّر احداث شده است.

وی گفت: هدف ما ارائه خدمات درمانی مناسب و با کیفیت به مردم شریف جهرم و شهرستان‌های همجوار است و تمام تلاشمان این است که با افتتاح این پروژه زحمات چند ساله فعالان در ساخت این بیمارستان به ثمر بنشیند و شیرینی آن در کام مردم عزیز بماند.

بیمارستان آموزشی درمانی ۳۱۳ تختخوابی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی جهرم در سال ۱۳۸۷ در هفت طبقه با ۲۷ هزار متر مربع زیربنا آغاز شد و بنا به اظهارات مسئولان در سال ۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد. این بیمارستان دومین بیمارستان فوق‌تخصصی استان فارس به‌شمار می‌رود.

این بیمارستان در کنار بیمارستان قلب ابوطالبی، بیمارستان اعصاب و روان دکتر رحمانیان، مرکز درمان ناباروری حکیم سلمان جهرمی و چندین بیمارستان و مرکز درمانی مکمل دیگر همراه با مراکز رفاهی و مسجد در مجموعه‌ای ۳۰ هکتاری با عنوان شهر سلامت ساخته شده است.

در زمان آغاز به ساخت برای این بیمارستان ۲۲۰ تخت‌خواب پیش‌بینی شده‌بود که این تعداد با توجه به زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های جهرم در حوزه پزشکی، به ۳۱۳ تخت‌خواب ارتقا یافت.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha