تفاهم‌نامه سه جانبه توسعه مشاغل خانگی در قزوین منعقد شد

قزوین - ایرنا - تفاهم‌نامه سه جانبه توسعه مشاغل خانگی در قزوین روز یکشنبه بین مدیران سازمان جهاد دانشگاهی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین منعقد شد.

به گزارش ایرنا، این تفاهم نامه با هدف توسعه همکاری های بین دستگاهی در راستای اجرا و پیاده‌سازی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت های مادی و معنوی طرفین برای اشتغال زایی جوانان میان جهاددانشگاهی استان قزوین، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان قزوین منعقد شده است.

در این تفاهم نامه تاکید شده یکی از راه های تقویت معیشت خانوارها توجه به مشاغل و کسب و کارهای خانگی است.

از جمله موارد این تفاهم نامه می توان به توسعه همکاری مشترک و بهره مندی از ظرفیت، توانمندی و تجارب طرفین و تقویت نقش بخش خصوصی در اجرای طرح های ملی اشتغالزایی‏ به ویژه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، تدوین و اجرای دوره های آموزشی تخصصی در جهت ایجاد کسب و کار های خانگی، انجام مطالعات در حوزه گیاهان دارویی و باغداری و باغچه های خانگی و همچنین مشاوره کسب و کار و برندسازی اشاره کرد.

مدت این تفاهم نامه سه ساله است که به امضای فرشاد پیله چی رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین، رضا گروسی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان و سرهنگ حمزه برین مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha