رئیس ستاد انتخابات فارس:اولویت ما سلامت و امنیت انتخابات است

شیراز- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه اولویت ما سلامت و امنیت انتخابات است بر تعامل و هماهنگی دستگاه‌های مختلف برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه تأکید کرد.

برپایه اعلام پایگاه اطلاع رسانی استان فارس سیداحمد احمدی زاده در همایش هیات های نظارت شهرستان ها و بخش های استان فارس که در شیراز برگزار شد با اشاره به در پیش رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا در ۲۸ خرداد گفت:حضور در انتخابات صرف نظر از داشتن سلایق سیاسی اعم از چپ و راست، یک وظیفه قانونی، اخلاقی و شرعی است که باید تلاش کنیم مشارکت فعالی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اتاق فکر دشمنان متمرکز بر بحث انتخابات ایران اسلامی است گفت: هدف این اتاق فکر القای یأس و ناامیدی به مردم ایران با رویکرد تحریم انتخابات یا برگزاری انتخابات با مشارکت حداقلی است.
احمدی زاده به شرایط منطقه ای و بین المللی ایران اسلامی اشاره کرد و افزود:با توجه به این شرایط موضوع مشارکت مردم در انتخابات بسیار مهم است ضمن اینکه رهبر معظم انقلاب هم بر مشارکت مردم هم بر برگزاری انتخابات سالم تأکید کرده اند لذا ما هم برای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب یکسری اقدامات و تمهیداتی را در سطح استان انجام داده‌ایم.

 وی گفت: تقریباً مباحث حوزه اجرا انتخاباتی خود را از اواخر فروردین ماه سال ۹۹ در استان آغاز کردیم و در گام نخست مسائل و مشکلات مرتبط با سلامت انتخابات در تمام حوزه های انتخابیه مورد بررسی قرار گرفت و سپس به سراغ آموزش دست اندرکاران برگزاری انتخابات رفتیم تا شاهد برگزاری انتخابات باشکوهی در کمال اقتدار سلامت و امنیت باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیان کرد:‌ با توجه به وضعیت شیوع کرونایی که در آن قرار داریم به منظور حفظ سلامت مردم تصمیم به افزایش تعداد شعبه های اخذ رأی گیری با توافق وزارت کشور در نقاط مختلف استان به خصوص در کلان شهر شیراز گرفته ایم که آن را اجرایی خواهیم کرد تا شاهد ازدحام مردم در شعبه های رأی گیری نباشیم.
احمدی زاده اضافه کرد:‌قریب چهار هزار شعبه اخذ رأی در استان فارس خواهیم داشت که البته هنوز تعداد آن ها قطعی نشده است، قریب ۸۰ هزار نفر در استان فارس نیز دست‌اندرکار برگزاری انتخابات هستند که ساماندهی و سازماندهی این تعداد افراد زحمات زیادی هم برای حوزه نظارت و هم اجرا دارد.
رئیس ستاد انتخابات فارس افزود: در استان فارس ۲ هزار و ۳۰۰ روستای واجد شرایط برای برگزاری انتخابات شوراهای روستاها و ۱۱۵ شهر برای انتخابات شوراهای شهر داریم که واقعاً حجم و گستره انتخابات را بالا می برد اما تمام تلاش ما این است که انتخاباتی خوب و باشکوه برگزار کنیم زیرا اعتقاد داریم انتخابات باشکوه بیانگر اقتدار و اعتماد ملی و مایه عصبانیت و یأس و ناراحتی دشمنان ماست که نمی خواهند این اتحاد و انسجام ملت ایران را ببینند.
وی به مباحث تبلیغات انتخاباتی کاندیداها هم اشاره کرد و گفت: برای تبلیغات کاندیداها ستاد ملی کرونا یکسری مصوباتی ارسال کرده است که مصوبات آن مانند مصوبات آن برای همه لازم الاجراست.
 
احمدی زاده با تأکید بر اینکه برپایی کارناوالهای انتخاباتی و تبلیغاتی و تجمعات کاملاً ممنوع است، گفت: البته برگزاری تجمع در فضای باز با توجه به شرایط آن اعم از استادیوم ورزشی، حیاط مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاهی و غیره میسر است که در این راستا یکسری ظرفیت سنجی را از دستگاه های مختلف انجام می دهیم که به هیئات نظارت و اجرا اعلام خواهیم کرد.
رئیس ستاد انتخابات استان فارس ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا رعایت استفاده حداکثر ۳۰ درصد ظرفیت فضاهای باز و حداکثر ۲ ساعت زمان جلسه با فاصله اجتماعی حداقل هشت متر برای برگزاری تجمعات انتخاباتی ضروری است و برای رعایت این نکات هم وزارت کشور و دانشگاه های علوم پزشکی با همکاری نیروهای انتظامی و نظامی مسئولیت نظارت بر رعایت پروتکل ها را به عهده دارند.
وی گفت: همچنین برای برگزاری جلسات داخلی ستادهای کاندیداها هم یکسری تمهیداتی تعریف شده است که برابر رنگ بندی شهرها در وضعیت شیوع کرونا باید اجرا شوند به عنوان مثال اگر شهری وضعیت قرمز دارد حداکثر ۱۵ نفر، وضعیت نارنجی حداکثر ۲۰ نفر و وضعیت زرد حداکثر ۳۰ نفر با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی و زدن ماسک مجاز به شرکت در جلسات داخلی هستند.
احمدی زاده با تأکید بر اینکه همه باید به رعایت این قوانین پایبند باشیم و به همدیگر کمک دهیم تا به مشکل برنخوریم، گفت: در شعب اخذ رأی نیز خط کشی با فاصله یک و نیم تا دو متر انجام خواهد شد تا ازدحامی شکل نگیرد و سلامت مردم به خطر نیفتد.
وی با بیان اینکه برای ما نتیجه انتخابات مهم نیست بلکه مهم برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه است، گفت: به تمام فرمانداران هم این نکات را گوشزد کرده ایم و تاکید شده تمام عوامل اجرایی باید بی طرفی را کاملا رعایت کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه به تمام فرمانداران استان تأکید شده است تا نهایت هماهنگی و همکاری را با مسئولان هیئت نظارت داشته باشند، گفت: در حوزه امنیت انتخابات هم طرح های امنیتی و حفاظتی با همکاری نهادهای امنیتی تدوین و اجرا کرده ایم که برای هر حوزه انتخابیه ای متناسب با شرایط آن اجرایی خواهیم کرد
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha