مردم در انتخابات شوراهای روستا فارغ از نگاه قومی و قبیله‌ای رای دهند

سبزوار- ایرنا- فرماندار خوشاب در استان خراسان رضوی با اشاره به اهمیت انتخابات شوراهای اسلامی در مناطق روستایی گفت: روستاییان در انتخابات شوراهای خود فارغ از نگاه قومی و قبیله ای به صلاحیت و شایستگی نامزدها رای دهند.

امان الله خدمتگزار روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در ادوار گذشته انتخابات شوراهای اسلامی روستا بیشتر مباحث قومی مطرح بود در حالی که رای به نامزدهای توانمند و دارای برنامه، مسیر توسعه و عمران این مناطق را شتاب می بخشد.

وی ادامه داد: با توجه به سرمایه‌گذاری دولت در مناطق روستایی، شوراهای اسلامی روستا باید بر اساس قوانین بالادستی و قوانین داخلی زمینه مشارکت مردم را در طرح‌های عمرانی و برنامه های مختلف فراهم نمایند.

فرماندار خوشاب گفت: جذب اعتبارات دولتی برای مناطق روستایی نیارمند همراهی و مشارکت مردم و ارائه طرح‌های جامع از سوی شوراهای اسلامی و دهیاران است.

وی افزود: همچنین اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در نشست‌های ایده پردازی وتصیمم سازی خود تنها اکتفا به منابع دولتی و قانون مالیات بر ارزش افزوده ننمایند بلکه باید با استفاده از ظرفیت مناطق خود و مشارکت بخش خصوصی زمینه توسعه روستا را فراهم نمایند.

خدمتگزار ادامه داد: مشارکت گسترده مردم در عرصه انتخابات همچون دوره‌های پیشین، علاوه بر ضمانت اقتدار انقلاب، سبب ناامیدی دشمنان و خوشحالی دوستان انقلاب اسلامی می شود.

وی گفت: تمامی تدابیر لازم برای برگزاری انتخابات پرشور، سالم و امن در شهرها، بخش‌ها و روستاهای شهرستان خوشاب اندیشیده شده است.

این شهرستان دارای ۷۰ روستا است و ۳۲ هزار نفر معادل ۸۶ درصد جمعیت خوشاب ساکن روستاها هستند.

شهرستان ۳۸ هزار نفری خوشاب به مرکزیت سلطان آباد، در ۱۷۵ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha