دوومیدانی و جودو نابینایان شانس کسب مدال در پارالمپیک را دارند

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان گفت: حضور موفق در پارالمپیک و بازی‌های پاراآسیایی جوانان بحرین اهداف مهمی هستند که باید به صورت هدفمند در تقویم ورزشی ما قرار گیرند. در ۲ رشته جودو و دوومیدانی در پارالمپیک شانس کسب مدال داریم.

«محمدرضا مظلومی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن بازی‌های پارالمپیک توکیو، فدراسیون برنامه‌های را برای حضور ورزشکاران در دستور کار دارد. در ۲ رشته جودو و دوومیدانی اعزام داریم. رشته‌هایی که شانس کسب مدال دارند و اگر اتفاقی رخ ندهد بدون شک می‌توانیم شاهد رسیدن ورزشکاران زیر نظر فدراسیون به مدال باشیم.

وی افزود: در دوومیدانی و جودو چند ورزشکار کشورمان نفر نخست رنکینگ جهانی هستند. برنامه‌ها را باید به گونه‌ای تنظیم کنیم که بتوانیم با کمک کمیته ملی‌ پارالمپیک دغدغه‌های ورزشکاران اعزامی به توکیو را برطرف کنیم. 

مظلومی درباره برگزاری مجمع این فدراسیون نیز اظهار داشت: شرایط کرونایی اجازه برگزاری مجمع به صورت حضوری را نداد و مجبور بودیم که آن را به صورت وبیناری برگزار کنیم. گزارش‌های خوبی از فعالیت فدراسیون به مجمع ارائه شد و در تمام زمینه‌ها شفاف‌سازی لازم را انجام دادیم. این مجمع با حضور «عبدالحمید احمدی» معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

رییس فدراسیون ورزش نابینایان و کم‌بینایان با اشاره به سایر فعالیت‌های فدراسیون افزود: در آذرماه بازی‌های پارآسیایی جوانان در کشور بحرین برگزار خواهد شد و این تورنمنت نیز برای ما اهمیت زیادی دارد و به دنبال آن هستیم تا بتوانیم ورزشکاران جوان نابینا و کم‌بینا در ۲ بخش زنان و مردان را به این بازی ها اعزام کنیم. بدون شک اعزام جوانان به تورنمنت‌های بزرگ می‌تواند برای آنان ایجاد انگیزه کند.  

بازی‌های پارالمپیک توکیو که قرار بود تابستان سال ۲۰۲۰ برگزار شود به خاطر شیوع و فراگیری ویروس کرونا در ایرانم و جهان تعلیق و قرار است شهریور ماه امسال در ژاپن برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha