یمن بار دیگر پایگاه هوایی ملک خالد عربستان را هدف قرار داد

تهران- ایرنا- یگان پهپادی یمن بامداد یکشنبه، پایگاه هوایی ملک خالد در جنوب عربستان را هدف حمله قرار داد.

به گزارش شبکه خبری المسیره ، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: حمله به این پایگاه واقع در منطقه خمیس مشیط عربستان با یک فروند پهپاد «قاصف ۲k » انجام شد.

وی  این حمله را در پاسخ به ادامه حملات و محاصره کشورش از سوی ائتلاف متجاوز سعودی دانست.

یگان پهبادی یمن بامداد روز شنبه نیز پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط را با دو فروند پهپاد «قاصف ۲k » هدف قرار داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیش از این بارها اعلام کرده که حملات پهپادی و موشکی ارتش یمن به متجاوزان تا زمانی که حملات آنها به یمن متوقف نشود، ادامه خواهد داشت.

حملات بازدارنده یمن در حالی صورت می‌گیرد که مقام‌های یمنی بارها به متجاوزان هشدار داده‌اند که ارتش و کمیته‌های مردمی در اقدام تلافی جویانه و در پاسخ به حملات ائتلاف عربی به این کشور، به هدف قرار دادن مراکز، تأسیسات و فرودگاه‌های نظامی عربستان ادامه می‌دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، جنگ تمام عیاری را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد که بهانه آن بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده است.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha