طرح محرومیت زدایی در کشور  ۳۲هزار میلیارد تومان بودجه دارد

بجنورد-ایرنا- معاون طرح و برنامه سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: برای اجرای طرح جامع محرومیت زدایی در کشور در سال جاری ۳۲ هزار میلیاردتومان اعتبار از محل هدفمندی یارانه ها مصوب شد.

سردار عبدالحسین بریمانی شنبه شب در نشست شورای برنامه ریزی استان خراسان شمالی اظهارداشت : علاوه بر این اعتبارات از محل توسعه توازن و محرومیت زدایی نیز اعتبارات اختصاص می یابد که می توانیم اقدامات موثری برداریم.

وی افزود :سازمان بسیج در این طرح تلاش دارد تا در  یک دوره پنج تا ۱۰ ساله با اجرای برنامه های  مدون توسعه ای چهره محرومیت  را از کشور پاک کند.
وی محرومیت زدایی را از  برنامه های  اولویت دار سازمان بسیج در سطح کشور اعلام کرد و اظهار داشت: اجرای این برنامه ها نیاز به کارهای جهادی همانند هشت سال دفاع مقدس دارد و محرومیت های موجود در کشور نشان می دهد که اعتبارات به صورت هدفمند در کشور هزینه نشد.
معاون سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر ایجاد عدالت و توسعه متوازن در کشور خاطرنشان کرد: بسیج بنا بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی برای کمک به دولت برای محرومیت زدایی پای کار آمد و همانند هشت سال دفاع مقدس نیز تا پایان محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم کشور پای کار می ایستد.
سردار بریمانی نتیجه محرومیت  در مناطق روستایی را مهاجرت روستاییان به شهرها دانست و اظهارداشت: بر اساس آمار هم اکنون حدود ۷۰ درصد از جمعیت استان ها در شهرها و ۳۰ درصد در روستاها سکونت دارند و جمعیت زیادی از مهاجران روستایی به حواشی شهرها که با مشکلات اجتماعی مواجه اند، سکونت یافتند.

وی تنها راهکار برای مهاجرت معکوس در کشور را ریشه کنی فقر و بیکاری و توجه به اشتغال در روستاها بیان کرد و خاطر نشان کرد : اگرچه برای ایجاد اشتغال در روستاها از سوی دستگاه های اجرایی کارهای خوبی انجام شد، ولی به دلیل نبود برنامه ریزی این کارها به صورت جزیره ای و نقطه ای بود و نتایج مثبت زیادی به دنبال نداشت.

معاون سازمان بسیج کشور افزود : برای رفع مشکل بیکاری در کشور باید مردم پای کار بیایند و تا زمانی که انسجام همگانی برای اشتغالزایی در کشور ایجاد نشود؛ طرح ها و برنامه های اشتغال پایدار به نتیجه نمی رسد.
سردار بریمانی تصریح کرد:  بسیج در اجرای طرح های محرومیت زدایی در سطح کشور به دنبال سودهی به عنوان یک پیمانکار نبوده و هر مناطقی که پیمانکار برای اجرای پروژه ها و طرح های محرومیت زدایی نداشته باشد، بسیج بدون توجه به مکان اجرای طرح ، وارد عمل می شود.
وی ایجاد امید و نشاط را از برنامه های مهم بسیج مستضعفین اعلام کرد و اظهارداشت : در شرایط فعلی به دلیل فقر و بیکاری ناامیدی در جامعه غلبه یافت و یا ایجاد اشتغال در جامعه باید امید آفرینی کرد.

وی بر امید آفرینی در جامعه تاکید کرد و افزود: هم اکنون مردم گرفتاری زیادی دارند، بیکاری و فقر به آنان امید نخواهد داد باید تلاش کنیم تا با ایجاد اشتغال در جامعه امید آفرینی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha