یکی از کارهای اساسی هر کشوری توجه به آموزش است

خرم آباد- ایرنا، معاون اقتصادی استانداری لرستان گفت: یکی از کارهای اساسی هر کشور برای توسعه آن توجه به آموزش نیروی انسانی است.

به گزارش ایرنا، اسد عبداللهی عصر شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فنی و حرفه ای استان لرستان ، اظهار داشت: امروز توجه به آموزش در تمام زمینه‌ها باید مد نظر قرار گیرد، زیرا توسعه و پیشرفت هر کشور بستگی به نحوه آموزش آن کشور دارد.                            وی با اشاره به اینکه استان لرستان یکی از قطب های تولید داروی کشور است، یادآور شد: در ایام کرونا کارخانه های داروسازی در استان لرستان کارهای بزرگی در راستای ستاد ملی کرونا و رعایت عوامل بهداشتی از جمله توزیع ماسک، مواد ضدعفونی کننده و غیره انجام دادند. عبداللهی به کارهایی که در این دولت صورت گرفته اشاره کرد و گفت: در بحث تولید برق در استان لرستان بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است که این خود یک رقم بزرگی است.

 وی افزود: در یکی از شهرهای کوچک استان لرستان بیش از سه هزار هکتار از زمین های دیم به آبی تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: استان لرستان یکی از استان های تولید کننده پروتئین در کشور است، اما به دلیل عدم برخی آموزشها در این زمینه با مشکل مواجه بوده است.   عبداللهی افزود: یکی از کارکردهای اصلی فنی حرفه‌ای آموزش است و این آموزش باید در شرایط مختلف متغیر باشد.

وی افزود: پایه اقتصاد استان لرستان کشاورزی و دامپروری است و فنی حرفه ای می تواند در این زمینه کارهای خوبی انجام دهد. 

  در این مراسم از زحمات ۲۷ماهه محمدرضا آذرخش تقدیر و میترا ابراهیمی به عنوان مدیر کل سازمان فنی و حرفه‌ای استان لرستان معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha