حوزه صنعت از ظرفیت‌های قانونی برای تولید و اشتغال استفاده کند

یزد-ایرنا - دبیر کمیته حمایت قضایی تولید و سرمایه‌گذاری کشور گفت: طرفیت‌های خوب قانونی برای تحقق اهداف نظام در حوزه اقتصادی و شعار سال برای تولید و اشتغال وجود دارد که صاحبان صنایع از آنها استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، دکتر جلال‌الدین محمودی عصر شنبه در نشست هم‌اندیشی اعضای کمیته حقوقی و قضایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با فعالان اقتصادی در یزد افزود: برای تحقق شعار و حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی باید بدنه حقوقی صنایع تقویت شود.

وی با بیان اینکه در سطح کشور، حقوقدانان مجربی برای کمک به واحدها در راستای تسریع و تسهیل اشتغال وجود دارند ادامه داد: حوزه صنعت برای تحقق اهداف شعار سال و تولید و اشتغال باید از تمامی ظرفیت‌های قانونی به نحو مناسب بهره‌مند شود.

این مسوول اظهار کرد: برای رسیدگی به مشکلات صنعتگران و سرعت بخشیدن در تولید و ارتقای آن برای خدمت به مردم و کشور شعب خاص رسیدگی به مطالبات با حضور حقوقدانان پیش‌بینی شده و همکاری دارند.

محمودی تصریح کرد: حوزه صنعت و معدن در شرایط خاص که در جنگ اقتصادی و تداوم تحریم دشمنان هستیم در خط مقدم تولید، اشتغال و کمک به مردم و کشور بوده است .

وی بیان کرد: به رغم همه مشکلاتی که به خاطر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی علیه کشور ما وجود داشته است شاهد فعالیت و احساس تکلیف خوب صنعتگران در خدمت به کشور هستیم .

همچنین عضو کمیته تامین اجتماعی ستاد تسهیل کل کشور گفت: احصا و رسیدگی به مشکلات و پاسخگویی به مطالبات صاحبان صنایع با حضور و همراهی مسوولان مرتبط جزو اهداف این کمیته است .

پیمان پورنصیری افزود: رویکرد اصلی نظام اقتصادی کشور در سال‌جاری و در تداوم نامگذاری‌ سال‌های اخیر، زمینه‌سازی برای افزایش تولید و اشتغال با همکاری دستگاه‌های مسوول است .

وی اظهار کرد: تحریم‌های دشمنان به خصوص در سال‌های اخیر هرچند فشار زیادی بر مردم و صنعت کشور وارد کرد ولی به فرصت تبدیل شد و جلو خیلی از واردات گرفته شد.

در این نشست به سوالات صاحبان صنایع به خصوص در ارتباط با امور بانکی، مالیاتی، طولانی شدن رسیدگی به مطالبات حقوقی و اطاله دادرسی‌ها پاسخ داده شد .

در استان یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود ۹۷ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.

ازحدود ۵۵۰ معدن استان، پنج مورد در مقیاس بزرگ ملی قرار دارد و بقیه در حد متوسط و کوچک است و از میان معادن ملی می توان به سنگ آهن چادرملو اردکان، زغال سنگ بافق( ۲ معدن)، سرب و روی مهدی آباد مهریز و اورانیوم ساغند اشاره کرد و ذخیره قطعی مجموع معادن استان حدود ۲ میلیارد تن تخمین زده می شود.

در یزد بیش از ۵۰ نوع اندیس معدنی وجود دارد و به همین دلیل چهارمین استان توسعه یافته صنعتی و از لحاظ تنوع معدنی دومین استان کشور است و  این منطقه به دلیل واقع شدن در مرکز ایران و فرو افتادگی کویر مرکزی و وجود چند گسل فعال، بستر ذخایر معدنی متعددی است که وجود این معادن مزیتی برای استان هست.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha