۶۰ درصد فوتی‌های ناشی از کرونا در شهرستان عسلویه سالمند هستند

بوشهر - ایرنا - فرماندار عسلویه استان بوشهر گفت: ۶۰ درصد از فوتی‌های ناشی از کرونا در عسلویه سالمند هستند که نشان از ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن و آسیب‌پذیری این قشر در برابر بیماری کووید ۱۹ است.

به گزاش ایرنا، عبدالنبی یوسفی روز شنبه به رسانه ها اعلام کرد: کرونا با کسی تعارف ندارد، اگر در عسلویه شیوع کرونا گسترده شود به دلیل صنعتگران از همه نقاط کشور در این منطقه حضور دارند ، بر سلامت تمام کشور تأثیر خواهد گذاشت و تغییر  وضعیت کرونایی قرمز ( خیلی پر خطر) این شهرستان به نارنجی ( پر خطر) در صورت رعایت نشدن پروتکل‌های بسیار شکننده است.

وی گفت: بزرگان، شورای روحانیت، فعالان اجتماعی ائمه جمعه و جماعات، آموزش و پرورش، خانه مشارکت مردم در سلامت و همه متصدیان شهرستان از همه راه‌های ممکن شامل فضای مجازی، تلفنی، حضوری و هر روش ممکن نسبت به آگاه‌سازی سالمندان به فواید تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

فرماندار عسلویه افزایش آمار مبتلایان را نشان از عادی انگاری بیان و اضافه کرد:  ۶۰ درصد مبتلایان از صنعتگران و ۴۰ درصد از افراد بومی بوده‌اند که بتازگی درصد مبتلایان بومی روبه افزایش است و این اتفاق نیاز به فرهنگ‌سازی و اقناع مردم نسبت به رعایت توصیه‌های بهداشتی، پرهیز از برگزاری تجمع، تشدید نظارت‌ها توسط تیم نظارت شهرستان و کنترل مبادی ورودی شهرستان توسط نیروی انتظامی با همکاری بخشداران دارد.

عسلویه در فاصله ۲۹۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر و محل استقرار طرح‌های توسعه‌ای میدان گازی پارس جنوبی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha