فرماندار تالش: مردم برای تغییر سرنوشت پای صندوق‌های رای بیایند

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش گفت: شهروندان برای تغییر سرنوشت و توسعه کشور پای صندوق‌های رای حضور یابند تا با انتخاب اصلح در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهرها و روستاها، فضای بهتر و میهنی آبادتر را شاهد باشیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهکویی روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان تالش اظهار کرد: مردم به عملکرد مسئولان نظام توجه می کنند و رای مردم حق الناس است و در این شهرستان نیز انتخاباتی بر مبنای قانون و فرمایشات مقام معظم رهبری برگزار خواهد شد.
وی همیاری، همکاری و وحدت مردم و مسئولان در کارها را باعث افزایش کارآمدی نظام عنوان کرد و گفت: مهمترین اصل در انتخابات بی طرفی است و ما به عنوان امانت‌دار مردم موظفیم تابع قانون بوده و اصل بی طرفی را در انتخابات رعایت کنیم.
فرماندار تالش ادامه داد: مساله مهم دولت برای روز انتخابات همهگیری ویروس کرونا است که به همین منظور پروتکل های بهداشتی لازم اعلام خواهد شد.

شاهکویی گفت: مدیران ادارات امکانات و تجهیزات خود را برای برگزاری انتخاباتی شایسته و سالم در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند و شهرداری ها و بخشداری ها نیز باید برای برگزاری انتخابات، به متولیان امر کمک کنند.

وی همچنین به نحوه عملکرد مدیران شهرستان اشاره داشت و افزود: خط قرمز قانون اساسی است و هیچ مسئول و مدیری حق ندارد فراتر از قانون و مقررات با ارباب رجوع رفتار و برخورد کند. تکریم ارباب رجوع یک اصل بوده و نباید مدیران نسبت به وظایف خود کوتاهی کنند.

 امام جمعه تالش نیز در این جلسه حضور مردم در انتخابات را بسیار مهم دانست و گفت: فارغ از اینکه چه کسی با آرا مردم انتخاب می شود، انتخابات پرشور و مشارکت حداکثری مردم برای استکبار جهانی مایوس کننده خواهد بود و این مطالبه حاکمیت و رهبر فرزانه انقلاب است. 

حجت الاسلام مجتبی نورزاد از مسئولین شهرستان و افراد تاثیرگذار خواست مردم را به شرکت در انتخابات ترغیب کنند و نسبت به حضور مردم در انتخابات اهتمام جدی داشته باشند و با اخلاق و یکدلی و وحدت، اتفاقات مبارکی را برای کشور رقم بزنند.

حجت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت تالش نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت متوجه نمودن مردم به امر خطیر انتخابات پیش رو گفت: مردم شهرستان تالش همیشه با مشارکت حداکثری در انتخابات حضور داشته اند و این بار هم با شرکت حداکثری پیروی از نظام را ثابت خواهند کرد.

وی افزود: در مقابل دشمنان نظام که به اشکال مختلف، سرنوشت مردم را به بازی می گیرند، باید به اهمیت انتخابات واقف باشیم و اطمینان داریم همانگونه که مردم در دهه های بعد از انقلاب اسلامی پای صندوق های آرا حاضر شده اند، این بار نیز با حضور حداکثری خود ثابت خواهند کردند که پشتیبان نظام هستند.

یادآوری منع تردد بین استانی از ۱۱ تا ۱۷ خرداد ماه، مدیریت منابع و مصارف آب به لحاظ بحران و خشکسالی احتمالی و لغو فعالیت های تفرجگاه ها و گردشگاه ها در تعطیلات پیش رو از تاکیدات فرماندار تالش بود.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان ‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و همه پرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا در هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری کشور  ۲۸ خرداد امسال برگزار خواهد شد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha