بستر برای همکاری مشترک استاندارد البرز و پردیس کشاورزی  مهیا شد

کرج - ایرنا - در نشست روز شنبه مدیرکل استاندارد البرز و رییس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران تفاهمنامه همکاری مشترک با این اداره کل با هدف گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی در بستر توسعه استاندارد سازی فعالیت های کشاورزی به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیرکل استاندارد البرز در این نشست امضای این تفاهمنامه‌ را بستر ساز حرکتی نوین در استاندارد سازی محصولات کشاورزی عنوان کرد.

فتانه شکرالهی گفت:  ایجاد تحول در نظارت ها و فرایند صدور پروانه استاندارد و حرکت های درخور توجه‌ درنحوه ردیابی صحت علامت استانداردها از برنامه های پیش روی  اداره کل استاندارد البرز است.

رییس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران نیز در این نشست  ضمن ابراز خرسندی از ارتباطات آتی حاصل از این تفاهمنامه گفت: این تفاهمنامه اهداف گسترده ای را در  ارتقاء سطح  علمی و پژوهشی درپی خواهد داشت.

سید حسین گلدان ساز افزود: : تحقیقات گسترده در سراسر دنیا بیانگر آن است که فعالیت های مشترک و تیمی، در موضوع های تخصصی مبنای علمی گسترده ای را همراه خواهد داشت .

وی اظهار کرد: پیشنهاد می شود جهت بررسی ریز فعالیت هایی که میتوان در قالب این تفاهم نامه انجام داد، کارگروه 4 نفری تشکیل شود تا بررسی های تخصصی تری در ابعاد مختلف  صورت پذیرد.
گلدان ساز استفاده از آزمایشگاه های تخصصی دانشگاه ، شرکت در دوره های آموزشی تخصصی و استفاده از توان علمی اساتید در تدوین استانداردها و دریافت پروانه کارشناسی استاندارد را از جمله فعالیتهای مهم در پیش رو در پوشش این تفاهمنامه ذکر کرد.
این تفاهم نامه مشتمل بر 5 ماده تنظیم و به تمضای طرفین رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha