سرعت وزش باد در قصرشیرین به ۴۰ کیلومتر بر ساعت رسید

قصرشیرین - ایرنا - رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: ورود سامانه‌ای ناپایدار در ۲۴ ساعت گذشته این شهرستان مرزی را فرا گرفت به گونه‌ای که بیشینه سرعت وزش باد در این شهرستان در عصر امروز (شنبه) ۱۱ متر بر ثانیه معادل ۴۰کیلومتر بر ساعت بود.

«امیرپرویز نجفی» عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود وزش باد، دید افقی در جو شهرستان عادی و مشکلی از این نظر نداریم.

او گفت: دمای فعلی هوای قصرشیرین ۴۰ درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت موجود در هوا هفت درصد است.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین تاکید کرد: طبق پیش بینی‌های هواشناسی احتمال وزش در بعضی ساعات برای امروز و روز چهارشنبه وجود دارد و تا آخر هفته جاری پدیده ای دیگر نداریم.

نجفی گفت: در سال زراعی جاری تاکنون ۱۷۳ میلی‌متر بارندگی ثبت شده که این میزان بارندگی نسبت به سال قبل آن حدود ۶۰ میلی‌متر کاهش داشته است.

نجفی ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال تاکنون این شهرستان ۱۸ روز درگیر گرد و خاک بود که روزهای غبارآلود در فروردین هشت روز، اردیبهشت ماه هشت  روز و خرداد ۲ روز بوده است.

وی اضافه کرد: پارسال نیز در مجموع قصرشیرین ۲۱ روز درگیر غبار بود.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha