موج جدید کرونا در آرژانتین؛ کوپا آمریکا در هاله‌ای از ابهام

تهران- ایرنا- بدنبال افزایش موارد جدید ابتلا به کرونا در آرژانتین، در فاصله دو هفته تا آغاز کوپا آمریکا به میزبانی این کشور، برگزاری این تورنمنت معتبر قاره آمریکای جنوبی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، کلمبیا هفته گذشته به دلیل موج اعتراضات داخلی و مرگ‌آور در این کشور بر سر پیشنهادات مرتبط با اصلاحات مالیاتی، امتیاز میزبانی خود را از دست داد.

دولت کلمبیا درخواست خود را به منظور تعویق این تورنمنت مطرح کرد اما کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی(کنمبول) با جواب قاطع منفی آنها را ناامید کرد.

قدیمی‌ترین تورنمنت قاره آمریکای جنوبی، که قرار است از ۱۳ ژوئن آغاز شده و تا ۱۰ جولای ادامه داشته باشد، پیش از این نیز به دلیل پاندمی کووید-۱۹ یک سال به تعویق افتاده بود و کنمبول قادر به تعویق مجدد آن نیست.

میزبان جایگزین کلمبیا هنوز تایید نشده و با توجه به تمام پیچیدگی‌های مرتبط با تغییرات لحظه آخری در برنامه، «گونزالو بِلوسو» دبیرکل کنمبول همچنان امیدوار ومثبت اندیش است.

وی در این خصوص گفت: باوجود زمان اندک باقیمانده، اوضاع را طوری مدیریت می‌کنیم که آرام باشیم و هفته بعد تصمیم نهایی را خواهیم گرفت.

موج جدید کرونا در آرژانتین؛ کوپا آمریکا در هاله‌ای از ابهام
جونینو پائولیستا بازیکن اسبق تیم ملی آرژانتین با جام کوپا آمریکا در مراسم قرعه‌کشی

دولت آرژانتین اعلام کرده است که از سوی کنمبول پیشنهادی را مبنی بر میزبانی تمام دیدارها دریافت کرده است. نشریه محلی «اوله» به نقل از یکی از مقامات ارشد دولت آرژانتین نوشت که وزارت بهداشت آرژانتین در حال بررسی این پیشنهاد است.

با این حال، آرژانتین یکی از نقاطی است که به شدت با سخت‌ترین موج پاندمی دست و پنجه نرم می‌کند. این کشور روز سه شنبه با ۴۱ هزار و هشتاد مورد ابتلا، بالاترین میزان ابتلای روزانه را به ثبت رساند.

آرژانتین از هفته گذشته تحت قرنطینه شدید بوده و مدارس و رستوران‌ها تعطیل و مسافرت ممنوع شده است. ضمن اینکه روند کُند واکسیناسیون عمومی نیز شرایط تشدید شده است.

«کارلا ویزوتی» وزیر بهداشت آرژانتین نگرانی خود را از مخاطرات ناشی از این بحران ابراز کرد و گفت: از نظر من، بهتر است که کوپا آمریکا چند ماه به تعویق بیافتد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha