۸ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۷
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 84347845
۰ نفر

برچسب‌ها

سلامت دیجیتال به کمک سالمندان می‌آید

تهان- ایرنا- فرخوان دومین دوره پذیرش تیم در شتابدهنده مرکز نوآوری صبا به نام صبانو ۲ با رویکرد سلامت دیجیتال برای سالمندان منتشر شد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی مرکز نوآوری صبا؛ عادل دهدشتی مدیرعامل مرکز نوآوری صبا، با اعلام این فراخوان از استارتاپ‌ها و تیم‌های نوآور فعال در زمینه سلامت دیجیتال جهت ثبت نام در رویداد صبانو۲ دعوت به حضور کرد.

وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۷ خردادماه ۱۴۰۰ با مراجعه به وبسایت مرکز نوآوری صبا به نشانی sabainotec.ir برای ثبت‌نام اقدام کنند و با ثبت اطلاعات تیم، توصیف کسب‌وکار در این رویداد شرکت کنند.

وی اظهار داشت: تیم‌های علاقه‌مند پس از ثبت نام در سایت مرکز، مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته و طرح‌های دریافتی توسط کمیته ارزیابی، مورد ارزیابی و تیم‌های برتر برای ارائه در روز پایانی رویداد معرفی خواهند شد،  برای تیم‌های برگزیده، در مراحل ارزیابی امکان استفاده از جلسات توانمندسازی، طراحی و تدوین طرح کسب و کار و ارائه بهتر در نظر گرفته شده است.

او ادامه داد: تیم‌های برگزیده مرحله ارزیابی اولیه پس دوره توانمندسازی در برابر هیات داوران مرکز نوآوری صبا قرار گرفته و ایده و کسب‌وکار خود را در مدت ۱۵ دقیقه ارائه کرده و ارزیابی نهایی و انتخاب تیم­ها برای حمایت (شتاب­دهی و سرمایه‌گذاری) انجام خواهد شد.

دهدشتی با اشاره به زمان برگزاری رویداد گفت: در نظر داریم رویداد را در دهه اول تیرماه برگزار کنیم اما به دلیل نامشخص‌بودن وضعیت کرونا فعلا تاریخ دقیقی مشخص نشده است.

مرکز نوآوری صبا زیر نظر صندوق بازنشستگی کشور در حوزه‌های سلامت جسمی، سلامت روان، خدمات اجتماعی و فرهنگی، مشارکت اجتماعی، تفریح و سرگرمی، گردشگری، مهارت‌های زندگی، مهارت‌های تخصصی و ... در حال فعالیت است و با حمایت، سرمایه‌گذاری و شتابدهی ایده‌ها و استارتاپ‌ها در تلاش برای تحقق نیازهای قشر سالمندان و بازنشستگان جامعه برای ایران سال ۱۴۲۵ است.

مدیرعامل مرکز نوآوری صبا گفت: سلامت دیجیتال در ایران چندان ناشناخته نیست و در حال توسعه و پیشرفت است،  مرکز نوآوری صبا (وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری) با آگاهی از نیازهای بازنشستگان و سالمندان کشور تصمیم به برگزاری دومین دوره رویداد صبانو با رویکرد حمایت و شتابدهی استارتاپ‌های حوزه سلامت دیجیتال با هدف به کارگیری سلامت دیجیتال برای ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان و سالمندان کشور گرفته است.

دهدشتی ا با اشاره به محورهای برگزاری رویداد صبانو۲ گفت: سلامت دیجیتال، حوزه‌ای بسیار گسترده با شاخه‌های متعدد است؛ اما موضوعاتی از جمله  اینترنت اشیا و سلامت هوشمند، نظارت بر تغذیه و فعالیت بدنی، ابزارهای پوشیدنی هوشمند، پایش علائم حیاتی و سلامت از راه دور، پایش علائم حیاتی و سلامت از راه دور، توان‌بخشی شناختی، پیشگیری از بیماری‌ها، تشخیص زودهنگام بیماری‌ها، مراقبت شخصی‌سازی‌شده برای مرکز نوآوری صبا اهمیت بیشتری دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha