نامزدها برنامه‌های خود را در مدار عقلانیت و قانون اساسی بیان کنند

تهران- ایرنا-نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: نامزدها طرح ها و برنامه‌های خود را به دور از هیجان، در مدار عقلانیت و چارچوب قانون اساسی مطرح کنند و مردم هم با تحقیق و بررسی و در نظر گرفتن شاخص‌ها و معیارها انتخابات پرشوری رقم می‌زنند.

«حسین بامیری» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، انتخابات را مصونیت‌بخش مطالباتمردم عنوان کرد و گفت:تعیین رییس جمهوری برای مدیریت کشور در چهار سال آتی تصمیم بسیار مهمی برای مردم است که می‌تواند ضمانت‌بخش خواسته‌های آنها باشد، البته مشارکت آگاهانه برای انتخاب فرد اصلح در این فرآیند مهم است.

نماینده مردم لردگان با اشاره به کلام وحی که می‌فرماید: «إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ» گفت: بخشی از اصول قانون اساسی فرا روی مردم است تا تغییرات مورد نظرخود را با حضور آگاهانه و فعالانه در انتخابات نسبت به شایسته‌گزینی افراد انجام دهند و اگر بخواهیم شاهد اتفاق مثبتی در مدیریت کشور باشیم راهی جز مشارکت آگاهانه وجود ندارد.

وی افزود: اگر قرار است در حوزه‌های معیشتی، اقتصادی،عمرانی و سیاسی شاهد اتفاقات خوبی باشیم باید اقشار و اصناف مختلف کشور اعم از دانشگاهیان و جوانان در روشنگری و اطلاع رسانی اهمیت انتخابات ریاست جمهوری نقش خود را به خوبی ایفا کنند تا دشمنان نتوانند با تبلیغات رسانه‌ای به تخریب انتخابات بپردازند.

بامیری گفت: مشارکت مردم نباید برگرفته از احساسات، عواطف و هیجانات کاذب باشد بلکه باید انتخاباتی برگرفته از معرفت و بصیرت برگزار شود تا از افزون‌طلبی کشورهای متخاصم جلوگیری کند تا اگر مکر و سناریویی دارند کم اثر، بلااثر یا بی اثرشود.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند کشور در پیچ تاریخی قرار دارد یکی از مسائل مهم امروز کشور انتخابات ریاست جمهوری است و باید همه اقوام و گروه‌های سیاسی با در نظر گرفتن همه اصولی که در نظر دارند و علیرغم  همه کاستی ها حضوری عالمانه در انتخابات داشته باشند.

بامیری خاطرنشان کرد: توجه به سوابق فردی نامزدهای انتخاباتی، تخصص و اشراف آنان در حوزه‌های مختلف باید جز اصول و ملاحظات رای دهندگان باشد و این موضوع می‌تواند در شایسته‌گزینی نقش مهمی داشته باشد، البته مردم ما زمان‌شناس هستند و  با تهدیدات موجود علیه کشور در پای صندوق های رای حضور می‌یابند.

نایب رییس کمیسیون شوراها تصریح کرد:گروه‌های سیاسی از تخریب، تضعیف و سیاه نمایی رقبای خود خودداری کنند و نامزدهای عرصه رقابت بر توانمندی ها و پیشینه درخشان خوداهتمام داشته باشند.

وی با بیان اینکه روشنگری با تخریب متفاوت است، گفت: نامزدها باید طرح‌های خود را در فضای دوستانه به دور از هیجان، در مدار عقلانیت و چارچوب قانون اساسی مطرح کنند و مردم هم با تحقیق و بررسی با در نظر گرفتن شاخص ها و معیارها انتخابات پرشور  را رقم می زنند.

 سیزدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 28 خردادماه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha