فرهنگیان قزوینی جایگاه چهارم پرسش مهر را کسب کردند

قزوین - ایرنا - سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: فرهنگیان و دانش آموزان قزوینی با کسب ۲۸ رتبه در بیست و یکمین دوره مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری موفق به کسب جایگاه چهارم و پنجم کشوری شدند.

به گزارش ایرنا، حسن رحیم خانی روز شنبه با اعلام این خبر، افزود: مسابقه پرسش مهر در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش و با هدف ارتقای سطح آگاهی، پرورش روحیه مشارکت جویی و پرسشگری، آشنایی با دستاوردهای انقلاب اسلامی و ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری اجرا شد.

وی اظهار داشت: در این دوره از مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری با سوال "برای مقابله با ویروس کرونا، چگونه باید به اعضای خانواده خود، همکلاسی‌ها، مدرسه و دوستان یاری و کمک کنید؟" بیش از سه هزار و ۵۰۰ فرهنگی و ۶۷ هزار و ۶۰۰ دانش آموز شرکت کردند.

رحیم خانی اضافه کرد: با توجه به شیوع کرونا و اجرای مسابقات و جشنواره‌ها به شیوه مجازی و حذف رشته‌های گروهی، استقبال خوبی از سوی دانش آموزان و فرهنگیان در رشته‌های انفرادی در این دوره از مسابقات صورت گرفت و شاهد رشد ۱۵ درصدی مشارکت همکاران فرهنگی و دانش آموزان بودیم.

وی تصریح کرد: با اعلام نتایج کشوری جشنواره پرسش مهر ۲۱، استان قزوین با کسب ۱۶ رتبه در بخش فرهنگیان و ۱۲ رتبه بخش دانش آموزان، بدون احتساب نسبت آماری، در مقایسه با تعداد رتبه‌های سایر استان‌ها، رده چهارم فرهنگیان و  رتبه پنجم دانش‌آموزی کشور را به خود اختصاص داد.

این مسوول اظهار امیدواری کرد: با برنامه ریزی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی، توانمندسازی، تربیت مربی و داور در سطح نواحی و مناطق استان در سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ شاهد مشارکت بیشتر و تولید آثار با کیفیت برای حضور در رقابت‌های استانی و کشوری باشیم و بتوانیم ضمن تثبیت جایگاه استان در زمره پنج استان برتر کشور، به رده‌های اول تا سوم دست پیدا کرده و بیش از پیش موجبات رشد و بالندگی دانش آموزان و فرهنگیان هنرمند را فراهم سازیم.

استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha