۱۱ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی پاکدشت آزادسازی شد

تهران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی پاکدشت گفت: با تخریب ۱۲ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در مناطق روستایی شهرستان، ۱۱ هزار مترمربع از اراضی مرغوب کشاورزی پاکدشت آزادسازی شد.

حسن دالوند روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با شناسایی چندین مورد ساخت وساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان پاکدشت توسط واحد گشت مدیریت جهاد کشاورزی و پس از اخذ دستور مقام قضایی وبا حضور عوامل نیروی انتظامی و شهرداری پاکدشت و بخشداری مرکزی ، ۱۲ مورد ساخت و ساز غیرمجاز تخریب و ۱۱ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی آزاد شد.

وی افزود: این ساخت و سازهای غیر مجاز در راستای عمل به تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون  اصلاحی حفظ کاربری در روستاهای قلعه نو املاک ،  بدل آباد، حصار امیر وحمامک تخریب شد.

وی گفت: به زودی ۱۱۰ مورد ساخت وساز غیرمجار در روستای حسین آباد قاجار با ۱۱۰ هزار مترمربع و ۴۰ مورد در روستای قوهه با ۵۰ هزار متر مربع تخریب و اراضی کشاورزی آزادسازی می‌شود.

دالوند تصریح کرد: رسیدگی به وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاهای پر خطر از جمله گلزار، جمال آباد ، کلین ، کبود گنبد، فرون اباد، قشلاق حاجی آباد و جیتو نیز در دستور کار این مدیریت قرار دارد که بر اساس جلسه مشترک با فرماندهی نیروی انتظامی پاکدشت مقرر شد تا پس از تامین نیروی انتظامی ، پس از اخذ دستورات قضایی نسبت به تخریب ساخت وسازهای غیر قانونی اقدام شود.

وی تأکید کرد:  پایش ورصد  کل اراضی کشاورزی شهرستان با تعامل و هماهنگی با بخشداران به صورت گشت مشترک جهاد و بخشداری در دستور کار جهاد کشاورزی  قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی پاکدشت اظهار داشت:  به افرادی که مجددا در اراضی تخریب شده اقدام به ساخت و ساز می‌کنند هشدار داده می‌شود که ضمن معرفی به دستگاه قضایی، برابر با قانون  مجازات اسلامی، تا ۶ماه حبس برای آنان در نظر گرفته می‌شود.

وی گفت: به بنگاه‌های املاک مجاز و غیر مجاز شهرستان نیز یادآور می‌شود که بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی شهرستان، به هیچ عنوان حق تفکیک و خرد کردن  اراضی کشاورزی  را ندارند و در صورت مشاهده، افراد خاطی به دستگاه قصایی معرفی خواهند شد.

وی از مردم خواست که قبل از هرگونه خرید اراضی کشاورزی و اقدام به ساخت ساز، به مدیریت جهاد کشاورزی  شهرستان پاکدشت ( اداره امور اراضی ) مراجعه و وضعیت کاربری آن زمین را استعلام کنند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha