بانک صنعت و معدن ۱۶۰ هزارمیلیارد ریال به طرحهای خراسان رضوی اختصاص داد

گناباد- ایرنا- مدیر عامل بانک صنعت و معدن کشور گفت: این بانک طی هفت سال گذشته ۱۶۰ هزار میلیارد ریال به تکمیل و رفع موانع تولید طرحهای تولیدی استان خراسان رضوی اختصاص داده است.

حسین مهری روز شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی گناباد افزود: از این تعداد ۱۴ طرح به بهره برداری رسیده و هشت طرح با پیشرفتهای فیزیکی ۳۰ تا ۹۵ درصدی در حال اجراست.

وی ادامه داد: مهمترین اولویت این بانک توزیع متوازن تسهیلات متناسب با ظرفیتهای منطقه ای در کشور است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور گفت: با توجه به ظرفیتهای اقتصادی، صنعتی و معدنی گناباد این بانک با توجه بیشتر به طرحهای تولیدی این شهرستان برای نقش و ارزش آفرینی آنها در منطقه تلاش می‌کند.

وی افزود: در سفر امروز به گناباد ۳۰ طرح دارای مشکل و نیازمند حمایت مالی در این شهرستان که برای راه اندازی آنها چهار هزار میلیارد ریال مورد نیاز است مورد بازدید قرار گرفته و مسائل آنها بررسی شد.

مهری ظرفیتهای شرکتهای دانش بنیان در مسیر توسعه و رونق اشتغال و کارآفرینی را یادآور شد و از همراهی و حمایت این بانک از طرحهای فناورانه خبر داد.

وی ادامه داد: باید با حضور گسترده در انتخابات بار دیگر همراهی خود با نظام جمهوری اسلامی را نشان دهیم و به جهانیان بفهمانیم که نظام جمهوری اسلامی همچنان از سرمایه اعتماد و حضور گسترده مردم در صحنه برخوردار است و دشمنان نمی توانند به اهداف خصمانه خود دست یابند.

فرماندار گناباد هم با اشاره به ظرفیتهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این شهرستان گفت: از مجموع ۱۶ طرح گناباد که در قالب مثلث توسعه اقتصادی طی سه سال گذشته مورد توجه قرار گرفته به جز یک مورد بقیه با پیشرفت فیزیکی حدود صددرصدی در حال اجرا هستند و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند.

حامد قربانی افزود: پنج واحد تولیدی تعطیل شده در گناباد با حمایتهای دولت طی یک سال گذشته دوباره به چرخه تولید بازگشتند.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت و با توجه به ظرفیتهای اقتصادی موجود اکتشاف پهنه  فولادی این شهرستانها توسط شرکت فولاد چادرملو در آینده نزدیک آغاز می شود.

محمد صفایی افزود: همچنین طرح فروسلیس به عنوان یک مگاپروژه با اعتبار پنج هزار میلیارد ریال در گناباد در حال اجراست و برای تکمیل طرح نیمه تمام سیمان این شهرستان هم طی هفته آینده سرمایه گذار جذب می شود.

مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانک صنعت و معدن کشور روز شنبه با بازدید از تعدادی طرحهای تولیدی گناباد در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفتند.

از مجموع ۱۷۳ واحد صنعتی در بخش‌های صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد ۱۵۹ واحد فعالیت دارند که برای راه‌اندازی آنها هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و ۶۸۸  نفر بطور مستقیم و ۲ برابر این تعداد بطور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.
سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با ۴۴۷ هکتار زمین و ۵۴ واحد فعال و ۱۱ واحد سردخانه، انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.

از مجموع پنج هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد سه هزار و ۴۰۰ واحد فعال است.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha