حاشیه‌های پیش و پس از بازی تیم‌های قشقایی شیراز و استقلال خوزستان
عکس ارشیوی

شیراز-ایرنا- پیش از دیدار تیم‌های فوتبال قشقایی شیراز و استقلال خوزستان و پس از آن حاشیه‌هایی در ورزشگاه پارس شیراز به وجود آمد که منجر به درگیری و مجروح شدن چند نفر شد.

به گزارش خبرنگارایرنا، این  بازی که  شامگاه جمعه هشتم خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد، قرار بود راس ساعت ۲۰ / ۱۹ دقیقه آغاز شود اما به دلیل حضور تماشاگران، ناظر فدراسیون پس از حدود ۱۰ دقیقه توقف، اجازه بازی را صادر کرد.

بر اساس مقررات، حضور تماشاگران در استادیوم به دلایل بهداشتی و لزوم رعایت شیوه نام های بهداشتی مرتبط با کرونا ممنوع است.

در این بازی که حساسیت زیادی داشت، داور مسابقه سه نفر از مریبان قشقایی را از روی نیمکت اخراج کرد و به تعدادی از بازیکنان ۲ تیم هم کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۱۶ این دیدار باز هم بازی متوقف شد و این بار ناظر فدارسیون پس از مذاکره با یکی از ماموران  نیروهای انتظامی پس از حدود سه دقیقه دوباره بازی شروع شد.

اما پس از پایان بازی تماشاگران منتسب به  تیم قشقایی در حالی که مشغول شادی بودند برق ورزشگاه پس از چند لحظه خاموش شد  و بازیکنان زمین بازی را ترک کردند و سپس درگیری رخ داد.

توپ می‌خواهی پول بده

مسوول تدارکات تیم قشقایی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : هر وقت در  ورزشگاه پارس  بازی داریم وظیفه دارم از تمام وسایل بازیکنان و توپ  های بازی محافظت  کنم اما پس از اینکه بازی تمام شد نور ورزشگاه را خاموش کردند و باید می گشتم تا تمام چیزها را جمع آوری کنم.

گوشه نشین ادامه داد: در بازی با فولاد خوزستان  ۲ توپ ما گم شد، یکی از مسوولان زمین آمد سراغم و گفت شما توپ گم کردی گفتم، بله، گفت یک توپ پیدا شده باید ۱۰۰ هزار تومان بدهی تا بدهم  و گفتم من با مسوول  سازمان لیگ صحبت می کنم و  قضیه تمام شد.

وی افزود: داشتم با فرزندم رختکن را تمیز می کردم که سه نفربه سراغم آمدند، توهین کردند و سپس حدود  هفت تا هشت نفر ریختن روی سر من  و فرزندم را زدند که منجر به مصدومیت ما شد.

 گوشه نشین گفت: می خواستم ورزشگاه راترک کنم ا ما نگهبان ورودی ورزشگاه  گفت باید باشید تا نیروی انتظامی  بیاید که پس از آن به پاسگاه رفتم و از این بابت شکایت کردم و پرسش من این است که چرا پس از پایان بازی برق ورزشگاه را قطع می کنند؟ مسوول سازمان لیگ در جریان درگیری هستند.

ورود به ورزشگاه بی در و پیکر

بهرام کرمدار مسوول سازمان لیگ هیات فوتبال فارس گفت: ورود تماشاگران به ورزشگاه ممنوع است و ناظر دیدار هم چند باربازی را  قطع کرد و پس از پایان بازی هم هیچ کس حق ورود به زمین بازی ندارد تا بازیکنان به راحتی زمین را ترک کنند.

وی ادامه داد: پس از پایان بازی طرفداران قشقایی وارد زمین شدند، ضمن اینکه ورزشگاه پارس یک در ورودی دارد اما ضلع جنوبی  که دیوار ندارد تماشاگران وارد ورزشگاه می شوند که  حدود  ۲۰۰نفر وارد چمن شدند چون چمن خراب می شد ۱۵ دقیقه برق روشن بود، بعد  نور کمتر شد تا زمین را ترک کنند.

کرمدار افزود: در آخرین لحظه سر تعدادی توپ بین طرفداران تیم قشقایی و عوامل ورزشگاه درگیری شد که بلافاصله جریان را با پلیس در میان گذاشتیم و صورت جلسه شد.

وی اضافه کرد: در ورزشگاهی که باید مسایل اخلاقی رعایت شود متاسفانه شاهد درگیری بودیم و ما هم دخالتی در ورود تماشاگران به ورزشگاه نداریم.    

کرمدار گفت: سه گردان نیرو هم نمی تواند ورزشگاه بی در و بی  پیکر پارس را کنترل کند و باید برای این مشکل بزرگ فکر اساسی کرد.

شکایت کرده ایم از مشت خوردن 

مسلم زره پوش مسوول ورزشگاه پارس شیراز هم به ایرنا گفت: بازی تمام شده بود و همه رفته بودند، تعدادی از طرفداران تیم مانده بودند  و ما هم در حال رفتن بودیم که درگیری شروع شد.

وی ادامه داد: همراهان تیم قشقایی روی سرمان ریختند و فکر کنم دستم شکسته است زیرا خیلی درد دارم ضمن اینکه  نور داخل زمین هم روشن بود و یک ساعت پس از بازی این اتفاق افتاد.

وی گفت: به سراغ لیدرهای تیم قشقایی که حدود  ۵۰ نفر بودند رفتم و عذرخواهی کردم  گفتم مشکل توپی که گم شده با  نجف پور مدیرعامل باشگاه قشقایی صحبت می کنم تا این مشکل حل شود.

زره پوش افزود: چند نفر به من حمله کردند و با مشت به صورتم کوبیدند و از خود دفاع کردم در این درگیری چندین گارگر ورزشگاه مجروح شدند که شکایت کردیم و تا آخر هم پای آن ایستاده ایم.

ورزشگاه را تحویل نگرفته‌ایم

مدیرکل ورزش و جوانان فارس هم در این باره به ایرنا گفت: متاسفانه این ورزشگاه نقص های زیادی دارد و ما هنوز آن را از شرکت توسعه و تجهیز وزارت ورزش تحویل نگرفته ایم چون باید تمام ایراد ها را رفع کنند.

عباس حاجی زاده ادامه داد : ضلع جنوب ورزشگاه که وسعت زیادی دارد، حصارکشی نشده است و این کار را باید شرکت تجهیز و توسعه انجام دهد زیرا در تعهد آنهاست.

وی اضافه کرد: با این حال امروز پیمانکار را مشخص کردیم تا هر چه زودتر حصار این ورزشگاه را تمام کند.

دیدار تیم های قشقای شیراز و استقلال خوزستان با نتیجه یک بر صفر به سود تیم قشقایی پایان یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha