پروانه یک طرح گردشگری قزوین اولین بار از طریق سامانه جانا صادر شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: پروانه بهره‌برداری یک هتل دو ستاره در قزوین برای اولین بار از طریق سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری (جانا) صادر شد.

علیرضا خزائلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: سامانه جانا با هدف الکترونیکی‌ شدن تمام فرآیندهای مرتبط با مجوزهای تاسیسات گردشگری و تسهیل و تسریع دسترسی عموم به خدمات این حوزه به صورت برخط، راه‌اندازی شده است.

وی افزود: از این پس صدور و تمدید پروانه‌ بهره‌برداری مربوط به تمامی مراکز اقامتی و پذیرایی شامل هتل، هتل‌ آپارتمان، مهمان‌پذیر، سفره‌خانه‌ سنتی، مجتمع‌های بین‌راهی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی که قبلا به‌صورت دستی انجام می‌شد از طریق این سامانه امکان‌پذیر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین افزود: در این سامانه پس از ثبت‌نام اولیه و با توجه به نیاز متقاضی فرآیند اداری صدور و تمدید پروانه شروع می‌شود و در واقع تمام تعاملات سازمان با متقاضیان از زمان ثبت تقاضا برای اخذ مجوز تا صدور و در صورت نیاز تمدید مجوزهای صادر شده از طریق این سامانه صورت می‌گیرد.

خزائلی با تاکید بر لزوم ثبت نام واحدهای اقامتی و پذیرایی در این سامانه، ادامه داد: با توجه به اینکه مهلت پروانه بهره برداری تمامی تاسیسات گردشگری به پایان رسیده است،  مدیران این مراکز موظفند پس از تایید مدارک در حوزه معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نسبت به تکمیل اطلاعات در این سامانه به نشانی http://myst.mcth.ir/ اقدام و کد شناسه دریافت نمایند که در حال‌ حاضر این فرآیند در سطح استان در حال انجام است.  

وی با اشاره به مهلت پروانه بهره‌برداری که از این طریق صادر می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اجرای فرایند استانداردسازی تاسیسات گردشگری استان، واحدهایی ک موفق به دریافت گواهینامه استاندارد شوند پروانه بهره برداری سه ساله دریافت می کنند و در غیر این صورت مهلت پروانه یکساله خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین یادآور شد: افزایش سرعت در صدور مجوزها و ضرورت تکمیل مدارک برای جلوگیری از دخل و تصرف‌های احتمالی از جمله مزایای این طرح به‌ شمار می‌روند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha