امام جمعه بیرجند: تفکر بسیجی لازمه انقلاب اسلامی است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: تفکر بسیجی لازمه انقلاب اسلامی است و باید در توسعه و تعمیق تفکر و صدور اندیشه بسیجی همت شود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: دلیل پیروزی‌های اخیر فلسطین و سایر پیروزی‌های منطقه گسترش تفکر بسیجی است.

وی گفت: در مخوف‌ترین حوادثی که در حوزه‌های نظامی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی در این چهل ساله بعد از انقلاب بر ما تحمیل شد و بسیار خطرناک بود، اندیشه بسیجی باعث ثمره شیرین این تلخی‌ها شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن تبریک پیروزی مردم فلسطین بر رژیم صهیونیستی خطاب به سردار غلامرضا سلیمانی اظهار داشت: حضور شما در خراسان جنوبی در این مقطع مایه امیدواری است.

وی افزود: اتفاقات اخیر در منطقه و فلسطین معلول علتی است و آن گسترش اندیشه بسیجی است که شما عمر خود را وقف آن می‌کنید.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: تفکر بسیجی لازمه این انقلاب است و متعهد و ملتزم به احکام اسلامی است.

وی افزود: بعد از این همه آزمون و خطا و تحمل سختی‌های بعد از پیروزی انقلاب متاسفانه هنوز بعضی از افراد و اندیشه‌ها در داخل کشور خود را به بیگانه وصل می‌کنند.

امام جمعه بیرجند اظهار داشت: انقلاب در قالب تفکر بسیجی به نقاط مختلف منطقه صادر شده و برای مثال از عراق بعثی عراقی را ساخت که امروز به عنوان اندیشه متحد با انقلاب مطرح است.

وی گفت: وقتی تفکر بسیجی در عراق و سوریه به وجود آمد، دیدیم که چگونه به داعش پایان داد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: در حال حاضر مساله فلسطین به یک موضوع بین‌المللی تبدیل شده است و بعد از این همه تلخی‌هایی که در این مدت بوده، ثمره شیرین چیده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در توسعه و تعمیق تفکر و صدور اندیشه بسیجی همت کنید افزود: بسیج علاوه بر حوزه‌های نظامی در عرصه‌های دیگر نیز بسیار موفق است.

وی گفت: در حوادث غیر مترقبه‌ای که در کشور به وجود می‌آید، بسیج و سپاه و سایر نیروهای مسلح با اشاره رهبر معظم انقلاب این مسایل را به زیبایی حل می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بسیج در مسایل بهداشتی، درمانی و کمک‌های مومنانه هم بسیار موفق عمل کرده است.

وی ادامه داد: ما امروز در آستانه یک انتخابات دیگر هستیم که این انتخابات از خرمشهرهایی است که طبق گفته مقام معظم رهبری در پیش داریم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: امیدواریم دولت آینده برای اقشار ضعیف و محروم برنامه مطلوبی داشته باشد و بسیج، سپاه و سایر نهادهای حمایتی تا زمانی که یک دولت جوان حزب‌اللهی روی کار بیاید باید مشکلات و فوریت‌هایی که در حوزه معیشت برای اقشار ضعیف وجود دارد را برطرف کنند.

وی افزود: عده‌ای از مردم تحت حمایت هیچ نهاد حمایتی و قانونی نیستند، این نوع خانواده‌ها شرایط خاصی دارند و باید توجه ویژه‌ای به آنها صورت گیرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین هم در ابتدای این دیدار ضمن تبریک پیروزی مردم ایران در آزادسازی خرمشهر و پیروزی جهان اسلام در برابر رژیم صهیونیستی در نبرد ۱۲ روزه سیف‌القدس گفت: طبق گفته امام خمینی (ره) فلسطین مساله اول و اصلی جهان اسلام است.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی افزود: اتفاقات اخیر در منطقه نشان داد که راهبرد امام راحل نه تنها فراموش نشده بلکه عملیاتی شده و به منصه ظهور رسیده است.

وی گفت بعد از امام خمینی (ره) با تدابیر رهبر معظم انقلاب، جهان اسلام و فراتر از آن در جهت پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین مساله اصلی جهان شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: بعد از این حادثه در بسیاری از کشورهای غیرمسلمان، کشورهای اروپایی و آمرکایی راهپیمایی‌های بزرگ صورت گرفت و مردم این کشورها از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند که این نصرت و پیروزی نصیب جهان اسلام شد.

وی با اشاره به اینکه صدای شکسته شدن استخوان‌های پوسیده رژیم منحوس صهیونیستی به گوش جهانیان رسیده است افزود: اصلی‌ترین عامل شکل‌دهنده این رژیم اشغالی که امنیت بود در این عملیات به صورت راهبردی شکست خورد و خود اشغالگران هم از ادامه سیطره امنیتی که در سرزمین‌های اشغالی داشتند، ناامید شدند.

سردار سلیمانی اظهار داشت: مساله‌ای که در حال حاضر در داخل کشور قابل توجه است، مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم به خصوص محرومین و مستضعفین است.

وی گفت: حالا که ما به سمت یک انتخابات خوب حرکت می‌کنیم، مجلس و دولت باید تصمیم بر این بگیرند که محرومیت را از کشور پاک کنند و در جلساتی که با مجلس شورای اسلامی برگزار کرده‌ایم ما به عنوان بسیج اعلام آمادگی کردیم، قرار است ان شاءالله یک برنامه ۱۰ ساله برای زدودن چهره محرومیت از مناطق محروم تنظیم و به سرعت آغاز شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: بسیج در موضوعات مهمی مانند آب آشامیدنی و کشاورزی، جاده‌های روستایی، مسکن محرومین و اشتغال با همه ظرفیت‌ها فعالیت دارد.

وی افزود: خوشبختانه در استان خراسان جنوبی نسبت به سال‌های گذشته کارهای خوبی انجام شده است و ان شاءالله این مسیر از سوی سپاه پاسداران و سازمان بسیج تقویت خواهد شد.

سردار سلیمانی گفت: فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) و مجموعه همکارانشان در استان هم در این زمینه خیلی مجاهدت کردند که جا دارد در محضر جنابعالی و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان از مجاهدت‌های آنان در این خصوص تشکر کنیم.

وی افزود: تلاش ما هم بر این است که به دوستان کمک کنیم تا برنامه‌های عملیاتی مشخصی که برای خراسان جنوبی تدوین شده است را عملی کنیم، در این راستا با دستگاه‌های دولتی نیز توافقاتی صورت گرفته و نیازمند یک پشتیبانی خوب است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مساله آب برای مردم عزیز این منطقه خیلی حیاتی است و ما باید مردم این منطقه را در این حوزه در اولویت قرار دهیم تا طرح میان‌مدت انتقال آب از دریای عمان در دولت جدید به سرعت آغاز و عملیاتی شود و مردم از تنگناها خلاصی پیدا کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha