۸ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۵
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 84347294
۰ نفر

برچسب‌ها

دریافت وجه ثبت‌نام در مدارس دولتی ممنوع است

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: دریافت هرگونه وجه به غیر از هزینه بیمه و کتاب‌های درسی هنگام ثبت نام در مدارس دولتی از اولیا دانش‌آموزان ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب روز شنبه در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان بر رعایت اصل  تکریم خانواده ها در مدارس تاکید کرد و افزود: باید زمینه لازم در راستای رضایتمندی اولیا در زمان ثبت نام فرزندانشان در مدارس فراهم شود.

وی از راه اندازی سامانه الکترونیکی ثبت نام طی سال جاری خبر داد و اظهار داشت: ثبت نام دانش آموزان در سامانه سیدا و از درگاه http://pada.medu.ir  انجام می‌ شود.

اسکندری نسب تاکید کرد: در راستای رعایت اصول تربیتی و اهمیت حفظ اعتماد به نفس کودکان در آغاز ورود به مدرسه؛ برگزاری هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نو آموزان پیش دبستانی و کلاس اولی ها در مدارس دولتی و غیردولتی در زمان پذیرش و ثبت نام ممنوع است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: ثبت نام اولیه پایه اول ابتدایی از اول خردادماه و به صورت حضوری در حال انجام است که بعد از مراجعه دانش آموزان به پایگاه های سنجش در بدو ورود، ثبت نام آن ها قطعی خواهد شد.

وی گفت: موقعیت جغرافیایی مدارس، جنسیت، دوره تحصیلی و نوع امکانات مدرسه در راستای اطلاع رسانی و افزایش آمادگی خانواده ها و دانش آموزان از طریق شبکه شاد و پورتال های خبری استانی و منطقه ای، اطلاع رسانی می شود.

وی با بیان اینکه دریافت هرگونه وجه غیر از پول بیمه و کتاب در مدارس دولتی هنگام ثبت نام از اولیا دانش آموزان ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد خواهد شد افزود: اولیا دانش آموزان در صورت مشاهده هرگونه تخلف شکایت خود را در سامانه رسیدگی به شکایات مردمی آموزش و پرورش استان کرمان به نشانی اینترنتی http://shekayat.medu.ir/ ثبت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha