۸ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۷
کد خبرنگار: 1417
کد خبر: 84347240
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح گازرسانی بولاغلار نیر اجرا می‌شود

اردبیل - ایرنا - فرماندار نیر گفت: بزودی به منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر گازرسانی شده و زمینه رونق طرح‌های گردشگری این مناطق فراهم می‌شود.

شجاع  اقبالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساماندهی منطقه بولاغلار نیر در قالب طرح جامع گردشگری جزو اولویت‌های اصلی پروژه‌های این شهرستان قرار دارد.

وی بیان‌کرد: شناسایی قابلیت توریسمی محدوده ، اشتغال‌زایی ، حفاظت و شناسایی ظرفیت و توان‌ محیطی از جمله اهداف مهم ساماندهی بولاغلار نیر بوده و باید با توجه به همجواری این منطقه به شهر توریستی سرعین از بولاغلار به عنوان یک مکان بسیار مهم گردشگری استفاده بهینه شود.

وی با اشاره به قابلیت‌های گردشگری نیر گفت: همه ساله گردشگران بسیاری از نقاط مختلف کشور از طریق این شهر وارد استان  اردبیل می‌شوند و بر این اساس می‌بایست به ساماندهی و بهبود وضعیت گردشگاه‌ها و خیابان‌ و معابر آن توجه ویژه داشت.

او همچنین از آغاز گازرسانی به چهار روستای آقچه کهل ، وکیل آباد ، صادقلو  و پیله سهران از توابع بخش کوراییم در سال جاری خبرداد.

شهرستان نیر در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی اردبیل قرار دارد، منطقه گردشگری بولاغلار نیر مجموعه‌ای از چشمه‌های متعدد بادبی بالا در یک محدوده نه چندان وسیع قرار دارد که در فاصله بسیار کمی از محدوده شهر نیر به عنوان تفرجگاه اکوتوریسم و فضای پیک نیک خانوادگی مورد استفاده مسافران و شهروندان قرار می‌گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha