جامعه ورزش پهلوانی استان یزد فعالانه در انتخابات شرکت می‌کند

یزد - ایرنا- دبیر هیات ورزش‌های پهلوانی و باستانی استان یزد گفت: جامعه زیرپوشش همگام با سایر اقشار مختلف جامعه بر حسب وظیفه ملی و دینی فعالانه در انتخابات ماه جاری شرکت می‌کند.

محمدهاشم روغنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اهمیت و نقش مشارکت گسترده ورزشکاران در انتخابات اشاره کرد و افزود: حضور در این عرصه سرنوشت‌ساز موجب تقویت نظام اسلامی و خنثی‌شدن توطئه دشمنان علیه ملت و کشور محسوب می‌شود.    

وی با بیان اینکه باستانی‌کاران و فعالان ورزش پهلوانی همواره در صف مقدم مشارکت آگاهانه در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی بوده‌اند ادامه داد: جامعه زیر پوشش در سطح استان اعم از مربیان، داوران و باستانی‌کاران رسالت خود را با حضور در انتخابات انجام می‌دهند.

این فعال ورزشی با بیان اینکه همکاری اقشار مختلف مردم و همراهی با مسوولان در موضوع‌های مختلف یک وظیفه ملی است تصریح کرد: هرچه مشارکت در انتخابات و برنامه‌های مهم کشور بیشتر باشد موجب تقویت پایه‌های نظام اسلامی و همبستگی ملی است.

روغنی تصریح کرد: هیات ورزش‌های پهلوانی و باستانی یزد با همکاری سایر هیات‌های زیر پوشش با برنامه‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی برای زمینه‌سازی مشارکت گسترده در انتخابات تاکنون اقداماتی داشته و تا برگزاری آن در ۲۸ خردادماه جاری ادامه دارد.           

هم‌اکنون در سطح استان ۱۰۹ زورخانه وجود دارد که از این تعداد حدود ۷۰ درصد در مرکز  استان و بقیه در سایر شهرها وجود دارد که سالانه بر حسب ضرورت و شرایط فعالیت‌های فرهنگی خود را با حضور مردم و باستانی‌کاران انجام می‌دهند.

حدود سه هزار و ۵۰۰ باستانی‌کار در استان فعال هستند که از این تعداد تاکنون ۲ هزار و ۸۰۰ نفر زیر پوشش بیمه ورزشی قرار گرفته‌اند و تا پایان امسال چهار زورخانه جدید در استان با همکاری خیران و مسوولان راه اندازی می‌شود.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۴ شهر و ۳۹۷ روستای یزد برگزار می‌شود و در این استان ۳۹۷ شورای روستایی وجود دارد که ۲۳ مورد آن پنج عضو دارد و در هریک از ۳۷۴ شورا هم سه  نفر عضو هستند.

 به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور در استان یزد نیز برگزار می‌شود. 

استان یزد ۴۷ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha