انجام نخستین پرواز اضطراری بازگشت ایرانیان به میهن اسلامی از هند

دهلی نو-ایرنا- نخستین گروه از دانشجویان و اتباع ایرانی در هند که به دلیل قطع پروازها در اثر تدابیر و دستورالعمل‌های پیش بینی شده برای مقابله با گسترش کرونا در هند گرفتار شده بودند، شامگاه جمعه ۷ خرداد ماه با یک فروند شرکت هواپیمایی ماهان دهلی نو را به مقصد تهران ترک نمودند.

به گزارش ایرنا، این پرواز با تلاش‌ها و مدیریت سفارت جمهوری اسلامی ایران در هند و رعایت کلیه دستورالعملهای ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شد. 
این گروه پس از ورود، مجددا تحت قرنطینه دو هفته‌ای در تهران قرار خواهند گرفت و پس از اطمینان از سلامت کامل ایشان، از قرنطینه خارج خواهند شد. 

هفته پیش بود که سازمان هواپیمایی کشوری از انتقال دانشجویان ایرانی از مبداء کشورهای هند و اتباع ایرانی در کشور پاکستان به کشور  پرواز فوق العاده با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد.
سال گذشته نیز پس از وضع قرنطینه سراسری در هند و بسته شدن تمام مرزهای هوایی توسط دولت هند، سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور با تلاش‌های فراوان موفق شد چند پرواز اضطراری برای بازگشت اتباع ایرانی از نقاط مختلف هند به کشور عزیزشان ترتیب دهد. 


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha