افزایش ۷۱ درصدی موارد بستری کرونا در آی سی یو بیمارستان های هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: روند شیوع کرونا در استان بسیار صعودی بوده و طی یک هفته گذشته موارد بستری در آی سی یو بیمارستان های هرمزگان در مقایسه با هفته قبل تر، ۷۱ درصد افزایش داشته است.

دکتر فاطمه نوروزیان روز شنبه در گفت وگوبا ایرنا اظهار داشت: هم اکنون ۸۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بیمارستان های هرمزگان بستری هستند و حال ۱۷ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: در یک هفته گذشته موارد مثبت شناسایی بیش از ۲۴ درصد و موارد بستری در بیمارستان های هرمزگان نیز در مقایسه با هفته قبل تر ۱۶ درصد افزایش داشته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۰ مبتلای جدید به کرونا در بیمارستان های هرمزگان بستری شدند و مجموع بستری ها به ۵۰۰ نفر رسید.

دکتر نوروزیان بیان داشت: در همین مدت زمان دو نفر دیگر نیز بر اثر ابتلا به کرونا در هرمزگان جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان در استان به یک هزار و ۲۶۱ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به تکرار الگوی صعودی خرداد سال گذشته کرونا در استان در خردادماه امسال، گفت: البته این الگو امسال تفاوت هایی داشته که یکی از بارزترین آنها افزایش شمار بستری ها و موارد مثبت است.

دکتر نوروزیان بیان داشت: خردادماه پارسال بیشترین موارد مثبت روزانه عددی برابر ۳۰ تا ۴۰ نفر بود اما امسال این میزان بیش از ۱۰ برابر افزایش داشته و حتی در یکی از روزها ۷۰۰ مورد مثبت کرونا در هرمزگان شناسایی شده است.

کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی زنگ خطری جدی برای سلامت هرمزگان است

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز با اشاره به روند افزایش شیوع ویروس کرونا در استان به ویژه در روزهای پس از عید سعید فطر، گفت: متاسفانه در چند وقت اخیر شاهد کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی در استان هستیم که این مساله زنگ خطری جدی برای سلامت هرمزگان است.

دکتر حسین فرشیدی ابراز داشت: بیشترین علت ابتلا و شیوع کرونا در مناطق مختلف هرمزگان، حضور در دورهمی ها و مراکز شلوغ مانند بازارهای سنتی و کافی شاپ ها و همچنین برگزاری مراسم های عروسی و عزا است.

وی با اشاره به نقش مهم مردم در قطع زنجیره انتقال کرونا و کنترل شرایط، تصریح کرد: ما باید شیوه نامه‌ها را بنویسیم و مشخص کنیم، اما این مردم هستند که باید رعایت کنند، گرچه ممکن است به علت طولانی شدن زمان همه گیری بیماری مردم خسته شده باشند، اما نباید فراموش کرد که کادر بهداشت و درمان نیز خسته است.

دکتر فرشیدی شمار شهرهای قرمز هرمزگان را پنج شهر اعلام کرد و گفت: هم اکنون بندرعباس، پارسیان، رودان، میناب و جاسک در وضعیت قرمز قرار دارند و دیگر مناطق نیز شرایط بسیار ناپایداری داشته و مردم باید رعایت پروتکلهای بهداشتی را جدی بگیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: با توجه به حجم بالای ورود و خروج مسافر به استان از طریق مسیرهای دریایی، ریلی و هوایی ، باید برنامه ریزی انجام شود که همه مسافران ورودی دو هفته قرنطینه شوند و یا اینکه آزمایش پی سی آر برای آنها انجام شود، در غیر این صورت ممکن است با شرایط حادی روبرو شویم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha