۷ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۲
کد خبرنگار: 1363
کد خبر: 84346758
۰ نفر

برچسب‌ها

نماز جمعه شهرستان‌های استان اصفهان

اصفهان - ایرنا - ائمه جمعه شهرستان‌های خور و بیابانک، نایین، اردستان و آران و بیدگل مردم را در انتخابات پیش رو به مشارکت بالا و نیز انتخاب اصلح از بین داوطلبان فراخواندند.

نماز جمعه شهرستان‌های استان اصفهان

امام جمعه شهرستان خور و بیابانک گفت: امروز برای رفع مشکلات کشور نیازمند فرد و مدیری جوان، نخبه، مومن، انقلابی جهاد گر و متعهد هستیم.
حجت الاسلام سعید جاویدی در خطبه‌های نماز جمعه خور و بیابانک اظهار داشت: مردم باید در انتخاب فرد اصلح برای مدیریت کشور کمک دهند و آگاهانه در این آزمون شرکت کنند.
وی افزود: البته این فرد باید جهادگر باشد و روز و شب برای مردم فعالیت کند نه اینکه معتقد به کار بر پایه ساعات کاری باشد.
وی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات ۲۸ خرداد گفت: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باید دغدغه خدمت به مردم را داشته باشند.
امام جمعه شهرستان خور و بیابانک خاطرنشان کرد: حضور حداکثری در انتخابات علاوه بر رشد و بلوغ سیاسی مردم ، اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی را افزایش می‌دهد.
حجت الاسلام جاویدی با بیان اینکه حضور پرشور و با شکوه مردم در پای صندوق‌های رای باعث اقتدار نظام اسلامی می‌شود افزود: مردم به کسی رای دهند که ایمان، تخصص و تعهد داشته باشد.
وی با تاکید به اینکه همه باید خود را برای انتخابات آماده کنند گفت: انتخابات یک فرصت بسیار مناسب برای مردم است که می‌توانند با حضور پرشور خود در این عرصه مهم کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهند.
خطیب جمعه شهرستان خور و بیابانک خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی با مشارکت حداکثری و حضور گسترده بار دیگر افکار پلید دشمنان را به یاس و ناامیدی تبدیل خواهند کرد و انتخاب شدگان نیز باید بیشترین همت خود را برای حل مشکلات مردم به کار گیرند.
وی با بیان اینکه نخبگان باید جامعه را تشویق کنند تا در میدان انتخابات حضور داشته باشند، اظهار کرد: در کنار حضور پرشور، انتخاب آگاهانه نیز باید مورد توجه مردم قرار گیرد.
وی با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در سخنان خود انتخابات ریاست جمهوری را بسیار مهم دانستند و مردم باید در سرنوشت کشور فرد اصلح را انتخاب کنند.
امام جمعه شهرستان خور و بیابانک افزود: در شرایطی که دشمنان قسم خورده نظام تلاش دارند تا با تبلیغات منفی مردم را از حضور در انتخابات مأیوس کنند مردم با حضور پرشور و حماسی خود، این توطئه دشمن را نیز خنثی کنند.
 

نماز جمعه شهرستان‌های استان اصفهان

امام جمعه نایین نیز گفت: هدف اصلی دشمنان جلوگیری از مشارکت گسترده مردم در انتخابات روز بیست و هشتم خردادماه  است، در چنین شرایطی باید شهروندان ایرانی همراه با بصیرت و برای تقویت نظام و قوی شدن ایران پای صندوق‌های اخذ رای حاضر شوند.

حجت الاسلام سید علی سجادی در خطبه‌های نماز جمعه افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات و مشارکت در آن موجب همبستگی ملی ،تقویت نظام و انقلاب اسلامی و سدی در برابر هجمه‌های اقتصادی و فرهنگی کفرجهانی علیه ایران است.

امام جمعه نایین با بیان اینکه دشمنان از مدت‌ها قبل برای جلوگیری از حضور مردم و دلسرد کردن آنها فعالیت خود را به خصوص در فضای مجازی آغاز کردند، بیان کرد: همه باید گوش به فرمان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باشند و در پای صندوق‌های اخذ رای حاضر شوند.

حجت الاسلام سجادی بیان کرد: هدف دشمنان و حامیان آنها در برهه کنونی از تاریخ انقلاب‌اسلامی روی این موضوع متمرکز شد که با پخش شایعه و ایجاد شبهه، موجب فریب مردم و کاهش آرا شوند.

امام جمعه نایین اظهار کرد: داوطلبان باید تمامی تلاش خود را برای ارائه برنامه‌های مدون و متقن با رعایت دقیق مقررات و برگزاری انتخاباتی باشکوه متمرکز کنند.

به گفته وی، حرکت و اقدام همه مردم و مسوولان در چارچوب مقررات در انتخابات یک وظیفه و ضامن برگزاری باشکوه، سالم و پرشور آن است و باید مواظب توطئه‌های دشمنان بود.

امام‌جمعه نایین به اهمیت و نقش ولایت فقیه و رهبری معزز  در صدر نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: مردم و مسوولان با همکاری و همدلی هم باید در مسیر اجرای توصیه‌های معظم‌له فعالیت کنند.

حجت الاسلام سجادی افزود: داوطلبان و هواداران انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باید پروتکل‌های بهداشتی را در برنامه های تبلیغاتی رعایت کنند تا شرایط برای گسترش بیشتر کرونا ایجاد نشود.

همچنین امام جمعه اردستان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به نمایندگان‌مجلس شورای اسلامی فرمودند، نمایندگان عصاره فضایل مردم هستند و باید چنان عمل کنند که موجب رضای خدا، امام زمان (عج) و مردم‌ مسلمان باشد.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه نماز جمعه در مسجد جامع به آغاز دومین سال فعالیت مجلس شورای اسلامی اشاره و افزود: رهبر فرزانه انقلاب در سخنان روز گذشته خود که بصورت بر خط برگزار شد، خطاب به نمایندگان مجلس فرمودند که نمایندگان عصاره فضایل مردم هستند وباید تمام تلاش خودرادر جهت پیشرفت کشور و رفع مشکلات مردم به کار گرفته از ورود به کارهای غیرلازم پرهیز کنند.

وی با اشاره به سفرهای استانی رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با مفید خواندن این سفرها از رییس مجلس و دیگر نمایندگان‌ خواستند با سفر به شهرستان‌ها و حوزه های انتخابیه در میان مردم باشند و از نزدیک با درد و رنج مردم آشنا شوند، مشکلات را حس و در صدد رفع آنها برآیند که‌ امیدواریم نمایندگان به تک تک توصیه‌های ایشان عمل کنند.

خطیب جمعه اردستان در بخش دیگری از سخنان خود به مردم توصیه کرد: همیشه به یاد خدا باشید و اگر کار بدی انجام دادید با کار خوب آن‌را پاک کرده با یکدیگر برخورد خوب داشته باشید تا موفق شوید و اگر جامعه این چنین عمل کنند مشکلات برطرف خواهد شد.

دهشیری سپس با اشاره به موضوع انتخابات و بحث ردصلاحیت‌ها اظهار داشت: با اعلام اسامی نهایی واجدین شرایط ریاست جمهوری و همین طور شوراهای اسلامی بحث‌ها و سخنان مختلفی در این خصوص در بین گروه‌ها و اقشار مختلف مطرح‌ شد که رهبر معظم انقلاب در سخنان روز گذشته خود فرمودند که رد صلاحیت ها به معنای بد بودن و یا به درد نخوردن افراد برای کارهای دیگر نیست و این افراد می‌توانند در مسوولیت‌های مختلف به خدمت ادامه داده و برای کشور و منطقه خود اثرگذار باشند.

وی ادامه داد: از آنان که صبورانه‌ و محترمانه با این موضوع برخورد کردند و اعتراض نکردند تشکر می‌کنیم و باید پذیرفت نظر شورای نگهبان قانونی و لازم الاجراست.

امام جمعه اردستان اضافه کرد: افرادی که‌ دم از اختلاف و حضور کمرنگ مردم در پای صندوق‌های رای می‌زنند بدانند مردم‌ مسلمان و انقلابی ایران به این حرف‌ها گوش نمی‌دهند و با حضور پرشور و انتخاب فرد اصلح‌ سرنوشت خود را رقم خواهند زد.

حجت‌الاسلام دهشیری اظهار داشت: به این افراد توصیه می‌کنیم به قانون پایبند باشند، به نظر شورای نگهبان احترام بگذارند و با حضور خود در پای صندوق های رای حماسه دیگری خلق کنند.

وی خاطر نشان کرد: رییس جمهوری فرد دوم و مسوول اداره کشور و از جایگاه مهمی برخوردار است، از این رو باید فردی انتخاب شود که هم خدا، امام زمان‌(عج)، هم مردم و رهبری از این انتخاب خوشحال باشند.

امام جمعه اردستان در ادامه به انتخابات ریاست جمهوری سوریه اشاره کرد و گفت: این انتخابات به خوبی برگزار و بشار اسد با اکثریت قاطع افزون بر ۹۵ درصدی بار دیگر به عنوان رییس جمهوری برگزیده شد و جبهه مقاومت را خوشحال و خیال‌ها را راحت کرد، چرا که راه مقاومت ادامه خواهد داشت.

خطیب جمعه اردستان اظهار امیدواری کرد: با انتخابات مجلس عراق شاهد تشکیل مجلس انقلابی در این کشور باشیم تا قدرت جبهه مقاومت بیشتر شود.

دهشیری در ادامه با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت و حماس در غزه گفت: رژیم کودک‌کش صهیونیستی به قدری در جنگ اخیر جنایت کرد که سازمان ملل متحد کودک‌کشی این رژیم جنایتکار در غزه را محکوم کرد و این یک پیروزی خوب برای فلسطینیان و شکست رژیم صهیونیستی است.

وی همچنین با اشاره به روز مجلس، حرکت بهتر و بیشتر مجلس در راستای تحقق اهداف نظام اسلامی خواستار شد و  سالروز رحلت حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر ابوترابی را گرامی داشت.

امام جمعه اردستان در پایان به برگزاری همایش ملی ۲ روزه نقش اردستان در تاریخ، فرهنگ و ادب ایران اشاره و اظهار امیدواری کرد: این همایش تاثیر خوبی در سطح ملی داشته باشد و اردستان و داشته های علمی، فرهنگی، میراثی و دیگر ظرفیت‌های آن به را کشور معرفی کند.

امام جمعه موقت آران وبیدگل با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: دشمن مانند گذشته خواب‌هایی برای این انتخابات دیده و از مدت‌ها قبل با برنامه‌ریزی به دنبال ضربه‌زدن به نظام و انتخابات است.

حجت‌الاسلام علیرضا خدمتی‌نژاد در خطبه های نمازجمعه این هفته آران و بیدگل افزود: انتخابات ۲ شاخصه مهم دارد که یکی مشارکت بالا و حداکثری و دیگری انتخاب اصلح است که باید مورد توجه مردم قرار گیرد.

وی ادامه داد: دشمنان از روی کار آمدن افراد انقلابی در کشور نگرانی و ترس دارند، چرا که هر جا کار دست نیروهای انقلابی بوده دشمنان شکست سختی خوردند.

به گفته وی، اکنون وظیفه داریم به دنبال انتخاب اصلح باشیم و مردم را به مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح دعوت کنیم.

امام جمعه موقت آران و بیدگل با اشاره به جنگ ۱۲ روزه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینان گفت: همگان دیدند که فلسطینیان مظلوم چگونه بر رژیم صهیونیستی تا دندان مسلح پیروز شد و بار دیگر محور مقاومت از این جنگ نابرابر سربلند بیرون آمد.

حجت‌الاسلام خدمتی‌نژاد افزود: همگان دیدند که چگونه رژیم صهیونیستی که از نظر نظامی خود را برتر منطقه می‌داند و حامیان بین‌المللی زیادی دارد و حتی بلندگوهای تبلیغاتی دنیا حامی این رژیم هستند در مقابل فلسطینیان شکست خورد.

وی گفت: جوانان فلسطین با ادامه راه حاج قاسم سلیمانی توانستند بار دیگر رژیم صهیونیستی را به زانو درآورند و این ظالمان را بیش از پیش در جهان رسوا کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha