تسهیلات خانه‌های روستایی به یک میلیارد ریال افزایش می‌یابد

اصفهان - ایرنا - معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تسهیلات خانه‌های روستایی به یک میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

عزیزالله مهدیان روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: افزایش سقف تسهیلات بانکی مسکن روستایی از سال گذشته با وجود شرایط تورمی پیگیری شده است.

وی اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تلاش است تا افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی در سالجاری محقق شود.

وی خاطرنشان‌کرد: امسال ۲۰۰ هزار خانه روستایی در کشور توسط بنیاد مسکن و ارائه تسهیلات بانکی بازسازی و نوسازی می‌شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به بازسازی و نوسازی مسکن مناطق سیل زده ۲ سال پیش گفت: این پروژه به مراحل آخرین خود رسیده و بزودی تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به خانه‌های آسیب دیده در زلزله‌های ماه‌های اخیر  گفت: هزار ۶۰۰ واحد در استان استان کهگیلویه و بویراحمد و ۲۵۰ واحد نیز در سمیرم برای رفع مشکل مسکن مردم آسیب دیده احداث خواهد شد.

به گفته مهدیان، تامین اعتبار این پروژه انجام شده است و تلاش بنیاد مسکن بر آماده سازی و تحویل این واحدهای مسکونی تا پیش از  فرا رسیدن زمستان امسال است.

وی احداث ۱۲ هزار واحد مسکن محرومان را از دیگر پروژه های مهم بنیاد مسکن اعلام کرد و گفت: تاکنون بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی آن آماده و در حال تحویل متقاضیان است و مابقی نیز تا پایان شهریورماه تحویل می‌شود.

 ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحدمسکن روستایی در قالب بازسازی واحدهای مسکونی حادثه‌دیده و بهسازی مسکن روستایی نوسازی شده‌اند که ۵۰ درصد کل مسکن‌ روستایی کشور را شامل می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha