همه باید توصیه‌های رهبری در باره انتخابات را عملی کنند

ساری - ایرنا - نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت : توصیه های مقام معظم رهبری در مقوله انتخابات آینده کشور در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید مورد توجه قرار بگیرد و همه باید این توصیه‌ها را عملی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی در خطبه های نماز جمعه ساری افزود : مقام معظم رهبری دیروز به مناسبت روز قانون در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی به همه توصیه کردند که انتخابات را صحنه جنگ قدرت قرار ندهند.

وی ادامه داد : انتخابات صحنه رقابت رفاقتی است . نباید مردم را از رقیب ترساند و رقیب هراسی نباید انجام شود. شعارهای غیر واقع بینانه نباید داده شود و همه باید به ملاحظلات اخلاقی توجه کنند. 

امام جمعه ساری گفت : بنا بر توصیه رهبری ، هیچ کس حق ندارد جنگ بین طرفداران را راه بیندازد. مردم هم باید بدانند اثر انتخابات ماندگار است . کسانی که منع انتخابات می کنند ، دلسوز نظام نیستند. اینها همواره خواسته های دشمنان است.

وی افزود : انتخابات حق و تکلیف است. باید درست انتخاب کنیم. کسی نباید از انتخابات قهر کند بلکه انتخاب اصلح باید مدنظر باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت : همان طوری که رهبری فرمودند نباید در باره مسایل کشور فرافکنی شود. مساله مردم بیکاری جوانان است ، معیشت طبقه ضعیف و مافیای واردات است که کمر تولید را می شکند.

وی افزود : همه توصیه های مقام معظم رهبری در راستای شعار سال یعنی پشتیبانی از تولید و مانع زدایی در این مسیر است و به همین دلیل توقع داریم همه به توصیه های رهبری گوش دهند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری ۲۸ خرداد ماه به صورت همزمان برگزار می شود .

محمدی لائینی همچنین به روز جهانی دخانیات اشاره کرد و گفت : در حالی که همه می دانیم  سیگار و قلیان مقدمه اعتباد است ، اما مقابله مناسبی نمی شود و متاسفانه همچنان نظارت و برخورد با بعضی از محافل بویژه در قهوه خانه های سنتی که زمینه ساز ترویج اعتیاد و حتی برخی آسیب های اجتماعی است ، بی توجهی می شود.

وی افزود : مسئولان و مردم باید نسبت به آسیب های اجتماعی ناشی از اعتباد حساس تر شوند. اگر چه سیگار از ابتدا حرام نیست ، اما همه نسبت به ضرر سیگار و قلیان با توجه به دانش و علم پزشکی واقفند، اما هیچ کس حرکت مقابله ای انجام نمی دهد.

نماینده ولی فقیه در مازندران به مشکلات ناشی از خاموشی های بی ضابطه برق در استان هم اشاره کرد و گفت: بر اساس گزارش ها خاموشی ها موجب ضرر و زیان واحدهای صنعتی شده است ، در حالی که خاموشی ها باید طبق اطلاع رسانی قبلی صورت بگیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha