قیاسی صاحب دوبنده تیم ملی کشتی آزاد در المپیک شد

تهران- ایرنا- مرتضی قیاسی در مبارزه انتخابی وزن ۶۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد با برتری برابر امیرمحمد یزدانی صاحب دوبنده تیم ملی در المپیک توکیو شد.

به گزارش ایرنا، «امیرمحمد یزدانی» و «مرتصی قیاسی» امروز جمعه (هفتم خردادماه) در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده براساس قانون اتحادیه جهانی کشتی وزن‌کشی کرده و با هم رقابت کردند.
در این مبارزه حساس مرتضی قیاسی با نتیجه ۱۰ بر ۵  و ضربه فنی مقابل امیرمحمد یزدانی به پیروزی دست یافت و صاحب دوبنده تیم ملی در المپیک شد.
یزدانی دارنده مدال نقره نوجوانان جهان یکی از اعضای تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان بود.
او فروردین ماه امسال به عنوان نماینده کشورمان در پیکارهای کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا که در قزاقستان برگزار شد حضور یافت و سهمیه وزن ۶۵ کیلوگرم را کسب کرد.
او در این پیکارها پس از استراحت در دور اول، در دور دوم «محمد عبدالکریم» از کویت را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد «حاجی محمدعلی» کشتی‌گیر روسی‌الاصل بحرین گذشت و ضمن کسب سهمیه المپیک راهی دیدار فینال شد. یزدانی در فینال با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ مغلوب «ارنظر آکماتالیف» از قرقیزستان شد و به مدال نقره رسید.
قیاسی دارنده مدال طلای جوانان جهان نیز دیگر مدعی این وزن المپیکی نیز در پیکارهای قهرمانی آسیا حضور یافت و مدال برنز گرفت. این آزادکار لرستانی تیم ملی در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۲ «کریم حوجاکوف» از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل «علی‌بیک عثمان‌اف» از قرقیزستان با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. قیاسی در این مرحله مقابل «تاکوتو اوتوگورو» قهرمان جهان از ژاپن با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۷ بر صفر و ضربه فنی «نادر رحیم‌اف» از ازبکستان را از پیش‌رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.
تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در وزن ۶۵ کیلوگرم در ۶ سال گذشته نتوانسته توفیقی را در پیکارهای جهانی و المپیک به دست آورد. بعد از سال ۲۰۱۵ و کسب مدال برنز توسط «سیداحمد محمدی» در رقابت‌های قهرمانی جهان، کشتی آزاد ایران هیچگاه رنگ مدال و عنوان را به خود ندید و «میثم نصیری» نماینده این سال‌های کشتی آزاد هر چند در برخی میدان‌های آسیایی مدال گرفت اما در آوردگاه‌های المپیک و جهانی هیچ‌گاه دستش به مدال نرسید.
پیش از این پیکارهای انتخابی تیم ملی در وزن‌های ۸۶ و ۵۷ کیلوگرم برگزار شده بود که «حسن یزدانی» و «رضا اطری» به ترتیب با پیروزی مقابل «کامران قاسمپور» و «رحمان عموزاد خلیلی» به برتری رسیده بودند.
همچنین قرار است تیم منتخب کشتی آزاد در رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان که روزهای ۱۸ تا ۱۹ خردادماه در شهر ورشو برگزار می‌شود، حضور پیدا کند. این رقابتها به نوعی انتخابی تیم ملی در وزن‌های ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha