استقبال پاکستان از تحقیقات شورای حقوق بشر برای بررسی اوضاع فلسطین

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان همزمان با سفر رییس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل به این کشور و تاکید طرفین بر لزوم حل مساله فلسطین، از تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل برای آغاز تحقیقات درباره نقض حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین استقبال کرد.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های دولتی پاکستان روز جمعه اعلام کردند که همزمان با سفر «ولکان بوزکر» رییس ترکیه‌ای مجمع عمومی سازمان ملل به این کشور، وزیر امور خارجه پاکستان نیز در نشست ویژه شورای حقوق بشر در مورد نقض حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی سخنرانی کرد.

«شاه محمود قریشی» از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواست تا با آغاز تحقیقات بین المللی، رژیم اشغالگر صهیونیستی را به دلیل ارتکاب جنایات اخیر علیه مردم مظلوم فلسطین پاسخگو کند.

وی امروز نیز طی پیامی در حساب کاربری خود در توییتر از تصمیم شورای حقوق بشر برای آغاز تحقیقات آزادانه درباره بررسی موارد نقض حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی از جمله شرق بیت المقدس استقبال کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان تاکید کرد که این کشور از ابتکارات و پیشنهادات شورای حقوق در جهت دفاع از حقوق ملت فلسطین حمایت کرده و تاکید دارد که سازمان ملل باید گام‌های عملی برای حفاظت از زندگی فلسطینیان و اطمینان از تامین حقوق آنان بردارد.

همچنین رییس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز طی کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر امور خارجه پاکستان در اسلام‌آباد گفت: ناتوانی برای حل مساله فلسطین به اعتبار سازمان ملل و شورای امنیت این نهاد بین المللی لطمه می‌زند.

وی همچنین نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل درباره فلسطین را یک اقدام جبرانی پس از بن بست در شورای امنیت برای صدور بیانیه مشترک برای کمک به پایان خشونت‌ها در غزه و حفظ حقوق فلسطین توصیف کرد.

«ولکان بوزکر» در دیدار «عمران‌خان» با نخست وزیر پاکستان نیز درباره اهمیت پایبندی به چندجانبه گرایی در سطح بین الملل، قضیه فلسطین، مناقشه کشمیر و آخرین تحولات مربوط به روند صلح افغانستان گفت وگو کرد.

نخست وزیر پاکستان چھارشنبه گذشته در گفت‌وگو با رییس جمهوری مصر تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی در نوارغزه را به شدت محکوم کرد و خواستار عقب نشینی کامل نیروهای اسرائیلی از سرزمین‌های اشغالی از جمله قدس شریف شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha