استاندار:خاش کانون توسعه و اثرگذاری در سیستان و بلوچستان است

 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شهرستان خاش در سال های اخیر در کانون توسعه و اثرگذاری در استان قرار گرفته است.

به گزارش روز جمعه ایرنا احمدعلی موهبتی با حضور در خاش و بازدید از پروژه‌های این شهرستان اظهارداشت: خاش در سال‌های اخیر در کانون توسعه و اثرگذاری در استان قرار گرفته و هم از باب تولید به سبب وجود کارخانه سیمان و هم بخش کشاورزی به اقتصاد منطقه کمک فراوانی کرده است.
وی بیان کرد: با بهره‌برداری از پروژه‌های گاز رسانی،فرودگاه و راه آهن در خاش بستر سرمایه گذاری‌هایی که وابستگی کمتری به آب دارند از جمله سرمایه گذاری و بهره‌برداری در حوزه معادن اطراف کوه تفتان فراهم می‌شود و با وجود راه آهن می‌تواند توسعه پیدا کند و آینده‌ای درخشان برای این شهرستان فراهم کند.
استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: راه آهن خاش- زاهدان در یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: برای راه‌اندازی فرودگاه خاش با هماهنگی صورت گرفته حدود ۴۰۰ هکتار از زمین‌های منابع طبیعی که متعلق به دولت است به آن اضافه می‌شود.
موهبتی خاطرنشان کرد: با توافق صورت گرفته با مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور از محل اعتبارات استانی و اعتبارات ملی برای راه‌اندازی این فرودگاه اقدام می‌شود.
وی تصریح کرد: راه‌اندازی این فرودگاه تاثیر بسزایی در حوزه گردشگری در منطقه تفتان خواهد داشت.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: آنچه از همه مهمتر است نقش آفرینی مردم این دیار و بزرگان شهرستان خاش و مجموعه اقدامات وحدت آفرینی است که در منطقه صورت می گیرد.
وی گفت: از ائمه جمعه شیعه و سنی که بستر همدلی و هم افزایی و تعالی فرهنگی را در شهرستان خاش ایجاد کرده اند تقدیر و تشکر دارم.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha