بالگرد هلال احمر برای مهار آتش سوزی عازم ارتفاعات ثلاث باباجانی شد

کرمانشاه - ایرنا - فرماندار شهرستان ثلاث‌باباجانی گفت: در پی آتش سوزی در ارتفاعات سخت گذر"دری" این شهرستان، نیروهای امدادی از طریق بالگرد هلال احمر برای اطفای حریق به این ارتفاعات اعزام شدند.

«یدالله شکری» عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با گسترده شدن دامنه آتش سوزی در ارتفاعات دری مهار آتش‌سوزی امکان‌پذیر نبود ، بنابراین رایزنی هایی برای اعزام بالگرد هلال احمر استان به منطقه انجام شد و با سه سورتی پرواز ، نیروهای امدادی با تجهیزات دمنده و آتش بر به ارتفاعات اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش سوزی ارتفاعات دری در محدوده روستاهای بستان آباد ، وانیسر ، ظلمه سور و کیسله رخ داده که هم اکنون در حال اطفای حریق در محدوده روستای بستان آباد هستیم و دیگر نقاط کنترل شده است.

فرماندار ثلاث باباجانی اضافه کرد: این آتش‌سوزی از چهار روز گذشته شروع شده و تا روز گذشته مهار شد که به دلیل شیب تند ارتفاعات و وزش باد، آتش دوباره شعله ور شده و با وجود حضور تعدادی از نیروهای مردمی و ستاد بحران، امیدواریم تا ساعات پایانی شب مهار شود.

شکری گفت: از صبح امروز حدود ۴۰۰ نفر از نیروهای مردمی و دوستداران طبیعت، اعضای ستاد مدیریت بحران، نیروهای بسیج و شوراها و دهیاران منطقه در محل آتش سوزی حضور داشتند و در حال مهار آتش به ویژه در محدوده روستای بستان آباد هستیم.

فرماندار ثلاث باباجانی با بیان اینکه اکنون افراد و دیده‌بان هایی در مناطق مهار شده مستقر هستند تا به محض شعله ورشدن دوباره آتش وارد عمل شوند افزود: علت آتش سوزی نیز وقوع رعد و برق در چند روز گذشته در این شهرستان بوده است.

وی یادآور شد: در چند روز اخیر در ارتفاعات «بش ناوخاص»، روستای «اسپر» و ارتفاعات «بمو» و ارتفاعات «گوریشه» و «درنه» بخش زمکان آتش سوزی داشته ایم که خوشبختانه مهار شدند.

شهرستان ثلاث باباجانی با حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت، سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با ۲۰۹ روستا دارد که ۱۶۷ روستای آن دارای سکنه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha