طرح ملی نشاط از طریق فضای مجازی در یزد آغاز شد

یزد- ایرنا- دبیر هیات ورزش‌های همگانی یزد گفت: طرح ملی نشاط با رویکرد تلفیق بازی‌های الکترونیکی و فعالیت بدنی از طریق فضای مجازی در این استان آغاز شد.

امین سامعی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاقه‌مندان به رشته‌های مختلف ورزشی مانند طناب زنی می‌توانند ویدیوی فعالیت‌های ورزشی خود را به مدت ۵۰ ثانیه ارسال و از جوایز این طرح به قید قرعه بهره‌مند شوند.

وی با اشاره اینکه هدف اجرای طرح به خاطر شیوع ویروس کرونا، ایجاد تحرک و فعالیت بدنی در شرایط ویژه خاص، برنامه‌ریزی شد، افزود: افراد علاقه‌مند با ورود به درگاه برگزاری مسابقات به نشانی Eligo.ir می‌توانند در طرح ملی نشاط ثبت‌نام کنند.

این فعال ورزشی اظهار کرد: برگزاری مسابقات مختلف ورزشی به خصوص در حوزه همگانی در شرایط کرونایی با همکاری مناطق و شهرستان‌ها و همراهی هیات‌ها و عموم علاقه‌مندان جزو برنامه‌ها و اهداف محوری این هیات در استان است .

سامعی به طرح پیاده‌روی دوشنبه‌ها در یزد اشاره کرد و گفت: در این طرح که از سوی کارشناسان ورزش همگانی طراحی شد هر دوشنبه با شعار مخصوص یک قشر خاص جامعه اجرا می‌شود و شرکت‌کنندگان به مدت ۳۰ دقیقه با همراه داشتن تلفن همراه پیاده‌روی کرده و از ورزش خود با سردادن شعار تعیین شده فیلم و عکس تهیه می‌کنند.

 استان یزد  با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده در ۱۰ شهرستان دارد .

هم‌اکنون ۲۹۳ فرد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ به دلیل تداوم شیوع کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۷۸ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه از خدمات درمانی ویژه اسفتاده می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha