۳۸ هزار شغل در طرح هر بنگاه اقتصادی یک  اشتغال در فارس ایجاد شد

شیراز- ایرنا- استاندارفارس گفت: ۳۸ هزار فرصت شغلی جدید در قالب طرح هر بنگاه اقتصادی به علاوه یک اشتغال در این استان ایجاد شد و مدیریت استان هم کوشید با ارائه تسهیلات و کمک‌های مالیاتی و بیمه‌ای از اصناف و تولیدکنندگان حمایت کند.

عنایت‌الله رحیمی، پنجشنبه در نشست تخصصی بنکداران و عمده فروشان مواد غذایی کشور در شیراز، تجار و بازرگانان را سرمایه‌های ارزشمند استان دانست و افزود: بازاریان و تشکل‌های بخش خصوصی هر زمان که کشور با مشکل مواجه شده به درستی ایفای نقش کرده‌اند و اصناف و بازاریان با ایجاد زمینه اشتغال بدون تحمیل هزینه به بخش عمومی و دولت، نقش موثری در رونق اقتصادی ایفا می‌کنند.
وی ادامه داد: نقش تجار، بازرگانان و رسته‌های تخصصی آنها در زمان مبارزات انقلاب، پیروزی انقلاب، دوران دفاع مقدس و استمرار نظام بسیار با اهمیت بوده و بیشترین میزان کمک‌های مومنانه در جهت حمایت از نیازمندان از جانب اصناف بوده است.
او اظهار داشت: در جریان سیل فروردین ۹۸ شیراز و به دنبال آن شیوع ویروس کرونا یکی از مجموعه‌هایی که صادقانه و خالصانه برای کمک به آسیب دیدگان و نیازمندان وارد عرصه شدند اصناف و بازاریان بودند.
وی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، اصناف، تولیدکنندگان و تجار مسئولانه وارد صحنه شدند و کمبودها را برطرف کردند و هر زمان که اعتبارات دولتی ناکافی بود به بخش بهداشت و درمان هم کمک‌هایی از جانب خیرین و اتاق اصناف شد.
استاندار فارس، با اشاره به اعمال محدودیت‌های کرونایی در استان تصریح کرد: اصناف و بازاریان با نهایت گشاده رویی با این دستورالعمل‌ها همکاری کردند و برای کمک به مردم و بخش بهداشت و درمان و کمک به حفظ سلامت شهروندان، کسب و کار خود را تعطیل کردند.
رحیمی اضافه کرد: باید در قالب ارائه تسهیلات و سیاست‌های تشویقی در حوزه‌های مالیاتی و تامین اجتماعی از اصناف حمایت کنیم و اقدامات انسان دوستانه و متعهدانه آنها را ارج بگذاریم.
وی، ضمن تاکید بر لزوم سازماندهی بازار با مشارکت اصناف و استفاده از تجربات دیگر کشورها افزود: در دنیا، دولت‌ها وظیفه برنامه‌ریزی، سیاستگذاری، نظارت و کنترل را بر عهده دارند و اصناف و تشکیل‌های تخصیص بخش خصوصی نیز متولی بازار هستند.
او اظهار داشت: اگر خواهان رونق و بالندگی بازار هستیم باید نقش اصناف را پررنگ تر ببینیم و تشکل‌های بخش خصوصی هم باید خود را متناسب با نیازهای جامعه و پیشرفت فناوری به روز کنند.

از آرای مردم پاسداری خواهیم کرد
استاندار فارس، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا (۲۸ خرداد) گفت: با توجه به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب و برای حفظ نظام و ارزش‌ها باید مردم را تشویق به حضور در انتخابات کنیم تا منافع ملی و امنیت ملی تامین شود.
رحیمی افزود: تضمین می‌کنیم که از آرای مردم پاسداری و انتخاباتی قانونمند، سالم و امن برگزار کنیم.
وی ادامه داد: تشویق و ترغیب مردم به حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات وظیفه احزاب، گروه‌های سیاسی و رسانه‌ها است و از دستگاه‌های اجرایی نیز خواسته‌ایم که دعوت از مردم برای حضور پرشور در انتخابات را در دستور کار قرار دهند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha