۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۲
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84346050
۰ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی خراسان رضوی هشدار زرد صادر کرد

مشهد- ایرنا- اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز پنجشنبه برای فردا و هفته آینده هشدار زرد صادر کرد.

هشدار زرد در هواشناسی به معنای این است که پدیده‌ جوی رخ خواهد داد که ممکن است بر اثر آن در سفرها و انجام کارهای روزانه اختلالاتی ایجاد شود. هشدار نارنجی شدت بیشتری از هشدار زرد دارد و پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود و هشدار قرمز بالاترین سطح هشدار است و در آن پیش‌بینی می‌شود یک پدیده جوی خسارت‌های وسیعی به دنبال داشته باشد.

به گزارش اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، براساس تحلیل نقشه‌ها و مدلهای هواشناسی از فردا و طی هفته آینده با توجه به نفوذ جریانات گرم جنوبی ضمن افزایش شدت وزش باد، دمای هوا نیز افزایش یافته و هوای گرم طی روزهای آینده در اغلب نقاط استان حاکم است.

این گزارش می افزاید: دمای هوا در اغلب نقاط استان هشت تا ۱۰ درجه سلسیوس نسبت به روز جاری افزایش می‌یابد و استقرار هوای گرم در استان بویژه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده و افزایش شدت وزش باد در این روزها با احتمال بروز خسارت پیش‌بینی می‌شود.

براساس این گزارش بیشینه دمای هوای روزانه در نواحی گرمسیر به بیش از ۴۰ درجه سلسیوس خواهد رسید و ماندگاری هوای گرم تا پایان هفته آینده ادامه خواهد داشت.

هواشناسی خراسان رضوی با توجه به این هشدار از مدیران و شهروندان درخواست کرد به منظور مدیریت در منابع انرژی و همچنین برای جلوگیری از بروز خسارات ناشی از افزایش شدت وزش باد تمهیدات لازم را فرهم کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha