روند دما در چهارمحال و بختیاری افزایشی می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: دما تا اواسط هفته آینده روند افزایشی به خود می‌گیرد و هوا تا چند درجه در استان گرم‌تر می‌شود.

مهران چراغپور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کمینه دما در شهرکرد طی ۲۴ ساعت گذشته هشت درجه سانتی‌گراد و بیشینه دما ۲۷ درجه سانتی‌گراد بود و در لردگان به عنوان گرمترین نقطه استان کمینه و بیشینه دما به ترتیب ۱۲ و ۲۹ درجه سانتی‌گراد گزارش شده است.

وی ادامه داد: با گرم‌تر شدن هوا در استان طی روزهای آینده ۲ تا سه درجه افزایش دما خواهیم داشت.

چراغپور با بیان اینکه تا نیمه هفته آینده پدیده جوی خاصی برای استان پیش‌بینی نمی‌شود، تصریح کرد: با این وجود در بعدازظهرها وزش باد و شکل‌گیری غبار رقیق خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه میانگین بارش‌های سال آبی استان تا پایان شهریور تغییر محسوسی نخواهد داشت، اظهار داشت: میانگین بارش‌های سال آبی جدید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد کاهش دارد.

چراغپور نسبت به کمبود منابع آب زیرزمینی ابراز نگرانی کرد و افزود: کمبود شدید بارش برف در سال جاری به شدت منابع آب پایدار استان را تحت تاثیر قرار داده و این موضوع هشداری برای تابستان پرتنشی در خصوص تامین آب است که مدیریت بیش از پیش مصرف را می‌طلبد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
خشکسالی‌های اخیر از سال ۱۳۸۶ در چهارمحال و بختیاری آغاز شده و پیامدهای ناگواری بر منابع آب، محیط‌زیست و فعالیت‌های اقتصادی این استان به‌ویژه در بخش کشاورزی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha