۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84345988
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای کردستان چهار درجه افزایش یافت

سنندج ‌- ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: دمای هوای استان از امروز به طور میانگین چهار درجه سانتی گراد افزایش یافت.

نشمیل احمدیانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته شاهد کاهش پنج درجه‌ای دمای هوای استان بودیم، افزود: در شبانه روز گذشته میانگین حداکثر دمای استان ۲۴ درجه سانتی‌گراد بود که نسبت به روز ماقبل آن یک درجه افزایش را نشان داد.

وی گفت: در این مدت "سلین اورامان" با دمای ۳۳ درجه و "قاملو" با دمای ۲ درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقطه استان بودند.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان اضافه کرد: دمای هوای شهر سنندج مرکز استان نیز در سردترین ساعت ۹ درجه و در گرمترین حالت ۲۹ درجه سانتی گراد بود.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی آخرین مدل‌ها و نقشه های هواشناسی از امروز پنجشنبه تا روز دوشنبه هفته آینده وضعیت جوی استان پایدار است و در اغلب ساعات آسمان صاف خواهد بود.

احمدیانی افزود: طی مدت یاد شده وزش باد در ساعات بعدازظهر و خیزش غبار محلی تنها پدیده‌های هواشناسی است، به خصوص در روزهای شنبه و یکشنبه سرعت وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۸۸ میلی‌متر بوده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته (۴۹۷ میلی‌متر) ۴۲ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) حدود ۴۱۴ میلی‌متر، ۳۱ درصد کاهش داشته است.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha