مردم با حضور حداکثری در انتخابات فرد اصلح را انتخاب کنند

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه بر حضور فعال و آگاهانه همه اقشار مردم در انتخابات تاکید کرد و از مردم خواست تا با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای فرد اصلح را انتخاب کنند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، آیت‌الله مصطفی علما در دیدار با روحانیون و طلاب شهرستان صحنه از حضور حداکثری در انتخابات به عنوان رخداد اصلی کشور یاد کرد و بر رعایت تقوا و ضرورت حساب نفس تاکید کرد.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه به حدیثی از امام علی(ع) استناد کرد و گفت: حضرت علی (ع) فرمودند؛ «خودمان را در راه خدا بذل و بخشش کنیم، چون هیچ بن بستی ندارد، کسی که خودش را فدای خدا کند، خداوند هم جواب میدهد».

آیت الله علما افزود: از همین رو باید خودمان را تمام و کمال وقف خداوند کنیم زیرا خداوند می فرماید؛ «برای من خالص شوید و بندگی کنید».

او تاکید کرد: همه ما اسیر هستیم، اسیر دنیا، اسیر تعلقات دنیا، مثل پست، ثروت، مقام، مسوولیت و این عبودیت و بندگی است که ما را نجات می دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: اگر امام راحل این گونه نبود این انقلاب هم نمی توانست پیروز شود، زیرا معامله با خدا، تماما منفعت است و هیچ ضرری بر آن نیست.

این استاد حوزه های علمیه خطاب به طلاب جوان خاطر نشان ساخت، تا جوان هستید از خود مراقبت کنید، زیرا باید از اول متوسل باشیم و عبودیت داشته باشیم، به قول «علامه طباطبایی (ره)» بهترین تعبیری که از انسان در قرآن شده، عبد است، با خدا رفاقت کنید چون تنها جایی که ضرر ندارد رفاقت با خدا است، تا به مقام بندگی برسید.

امام جمعه کرمانشاه افزود: باید دید که در روز چند مرتبه از خدا درخواست داریم که ما را به راه راست هدایت کند و این کار آسانی نیست، زیرا، مزاحمت ها زیاد است و برای همین بندگی کردن خیلی سخت است.

ائمه جمعه از ظرفیت ها برای تشویق آحاد مردم در انتخابات بهره گیرند

در ادامه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمانشاه نیز با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ائمه جمعه و جماعت می توانند از ظرفیت های موجود در جهت تشویق آحاد مردم برای شرکت در انتخابات بهره‌مند شوند، زیرا حضور حداکثری اساس کار است.

حجت الاسلام سید «محمدحسین ضیغمیان» افزود: آن چه که مهم است حفظ اعمال صالح است، زیرا حفظ کردن اعمال صالح از انجام آن ها سخت تر است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمانشاه با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: عملیات آزادسازی خرمشهر فقط چند ساعت طول کشید، ولی حفظ آن دستاورد عظیم چندین هفته به درازا کشید.

وی ابراز امیدواری کرد بتوانیم این ارزش های معنوی را به خوبی حفظ کنیم، زیرا حفظ اعمال معنوی و عبادی از خود اعمال، هم مهمتر و هم سخت تر است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha