بهسازی ۶۰ کیلومتر از بزرگراه امام رضا(ع) پاکدشت آغاز شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پاکدشت گفت: عملیات بهسازی ۶۰ کیلومتر از بزرگراه امام رضا(ع)، محدوده پاکدشت با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.

اکبر وطن دوست روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بزرگراه امام رضا(ع)، یکی از پرترددترین و پر ترافیک‌ترین جاده‌های شرق کشور و استان تهران است که علاوه برخودورهای عبوری به سمت استان‌های شرقی، هزاران دستگاه خودروی سبک و سنگین روزانه در مسیر شهرک‌های صنعتی مستقر در شرق پاکدشت تردد می‌کنند.

وی گفت: تردد این حجم از خودرو در این محور تزانزیتی باعث فرسودگی روکش آسفالت و بروز مشکل برای خودروهای عبوری می‌کند از این رو، با اختصاص اعتباری ۱۵۰ میلیارد ریالی، عملیات آسفالت و لکه‌گیری این بزرگراه از ابتدای حوزه پاکدشت - گرمسار منطقه چنداب آغاز شده و تا انتهای حوزه شهرستان در سه راهی سیمان ادامه می یابد.

وطن دوست با بیان اینکه یکی از برنامه‌های حوزه راهداری ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز است افزود: ارتقاء سطح ایمنی، تردد و کاهش تصادف در محورهای ارتباطی و حذف نقاط پرحادثه یکی از برنامه های اولویت دار امسال است که با تأمین اعتبارات مورد نیاز عملیاتی می‌شود.

وی اضافه کرد: عملیات درزگیری ترک‌ها، یک روش پیشگیرانه و حفاظتی رویه آسفالت محسوب می‌شود و هدف از اجرای این طرح، آب بندی و پرکردن ترک‌ها در رویه های آسفالتی، روسازی بتنی جهت جلوگیری از نفوذ آب به ساختار روسازی، آبشستگی لایه‌های روسازی و دیگر خرابی های مرتبط با ورود آب است.

وی ادامه داد: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پاکدشت وظیفه نگهداری از ۲۵۰ تیر روشنایی از سه راهی سیمان تا قیامدشت را بر عهده دارد که عملیات رفع مشکل و تعمیر این تیرها نیز در حال اجرا است.

وطن دوست از رانندگان خودروهای عبوری از محور امام رضا(ع) خواست تا با نزدیک شدن به محل عملیات اجرایی این طرح، با سرعت مطعمئن حرکت کرده و به علائم هشدار دهنده توجه کنند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پاکدشت اظهار داشت: به منظور ایمن سازی و تسهیل در عبور و مرور و کاهش مخاطرات احتمالی در محور مواصلاتی امام رضا(ع) نصب بلوک‌ها سیمانی (نیوجرسی) به جای گاردریل ها نیز در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: یکی دیگر از پروژه‌های در دست اقدام، ایجاد پاسگاه پلیس راه در حاشیه بزرگراه است که موضوع تأمین زمین و استعلامات آن انجام شده و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.

وطن دوست افزود: از دیگر پروژه‌هایی که زمان اجرای آن در برنامه سال جاری قرار دارد تعریض محور روستایی قلعه نو به طول 5.5 کیلومتر است که اقدامات مشاوره‌ای و مطالعاتی آن انجام شده و با انجام مناقصه و تعیین پیمانکار، عملیات اجرایی این طرح نیز به زودی آغاز می‌شود.

شهرستان پاکدشت دارای ۴۰۰ کیلومتر راه ارتباطی است که از این میزان ۸۰ کیلومتر بزرگراه در مسیر رفت و برگشت، ۲۰ کیلومتر راه اصلی و ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی است.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha