بیش از ۱۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال مازندران واکسینه شدند

ساری- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران که تاکنون ۲۰۶ هزار نفر معادل بیش از ۱۰ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

دکتر قاسم اویس روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا جمعیت بالای ۱۸ سال استان را ۲ میلیون نفر اعلام کرد و افزود که به ۲۱ هزار از این تعداد دوز کامل واکسن کرونا تزریق شد و ۱۸۵ هزار نفر دیر هم تنها دوز نخست را دریافت کردند.

وی با اعلام این که واکسینه جمعیت استان بر اساس اولویت بندی کلی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود ، گفت : تا کنون از جمعیت ۵۱ هزار نفری ۸۰ سال به بالا ۴۱هزار نفر برابر با ۸۰ درصد آنان واکسن دریافت کرده اند.

وی جمعیت ۷۵تا ۸۰ ساله مازندران را ۳۹ هزار نفر اعلام کرد و افزود : تا کنون ۳۰ هزار نفر از این گروه سنی برابر با ۷۸ درصد واکسن کرونا را دریافت کردند.

اویس گفت : همچنین از جمعیت ۶۵ هزار نفری در گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال استان نیز ۳۵هزار نفر برابر با ۵۵ درصد واکسینه شده اند.

وی جمعیت ۶۵ تا ۷۰ سال استان را نیز ۶۵ هزار نفر برآورد کرد و اظهار داشت : تا کنون ۱۸ هزار نفر از این گروه سنی معادل ۲۸ درصد واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

نوبت به ۶۰ ساله‌های روستایی رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین از فرا رسیدن نوبت دریافت واکسن توسط گروه سنی ۶۰ تا ۶۵ ساله ساکن روستاهای استان خبر داد و از این گروه سنی خواست تا برای دریافت نوبت ثبت نام کنند.

وی تاکید کرد : طبق برنامه تزریق واکسن این گروه سنی فقط برای جمعیت روستایی استان است و لازم است این افراد در سایت http://salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.

دکتر اویس گفت : دانشگاه علوم پزشکی مازندران نوبت دهی را با هدف جلوگیری از  ازدحام انجام می دهد و افراد پس از ثبت نام حتما منتظر دریافت پیامک باشند و بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

براساس آمارهای رسمی، حدود ۴۳ درصد از جمعیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران در مناطق روستایی سکونت دارند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان این که هیچ کمبودی برای تزریق واکسن کرونا در استان وجود ندارد و طبق اولویت بندی وزارت بهداشت سهمیه استان دریافت و تزریق می شود،  توضیح داد : تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور دارای سهمیه واکسن هستند و وزارت بهداشت هم طبق آمار جمعیتی واکسن ها را به تعداد مورد نیاز افراد مشمول زیر پوشش هر دانشگاه بموقع در اختیار قرار می دهد.

بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل آمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های استان تا ظهر روز چهارشنبه پنجم خرداد به۴۶۷ نفر کاهش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha