اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در مرحله اعتبار بخشی است

تهران - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در مرحله اعتبار بخشی در سازمان امور اداری و استخدامی است.

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهرزاد حمیدی روز چهارشنبه در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها در مورد فرآیند تأسیس سازمان تعلیم و تربیت کودک اظهار کرد: تأکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در مورد دوران کودکی این بود که این بحث خدماتی نیست و باید یک کار تربیتی در این مسأله صورت گیرد.

وی با اشاره به تأسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک برای تربیت کودکان از بدو تولد تا ۶سالگی، اظهار کرد: باید ساختار این سازمان را طراحی می کردیم و بر این اساس با ۴۰نفر از نخبگان صحبت، مبانی نظری استخراج و چالش ها مشخص شد، گزاره های هیأت امنا رعایت شد و در حال حاضر اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در مرحله اعتبار بخشی در سازمان امور اداری و استخدامی است.

معاون تربیت بدنی و سلامت با بیان این که ارزش های محوری و بیانیه های سازمان آماده شده است، اظهار کرد: ساختارهایی برای سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در نظر گرفته شده است، که شامل؛  ساختار ماموریت گرا، ساختار ماتریسی شماره یک به صورت سه پروژه، ساختار ماتریسی شماره ۲، ساختار شماره ۴ و ساختار تخت است که  ساختارهای ماتریسی مبتنی بر عملکردهای جدید سازمانی است.

حمیدی با اشاره به تشکیل کمیته های سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، اظهار کرد: کمیته ای جهت ارتباط با استان ها مشخص شده است.

وی تأکید کرد: در زمان انتقال، نباید کار مهدکودکی، معطل مانده و تکلیف آن ها مشخص نباشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha