۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۵
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84344331
۰ نفر

برچسب‌ها

برق ادارات پرمصرف کردستان قطع می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق کردستان گفت: با توجه به کاهش بارش‌ها و ذخیره آب نیروگاه‌های برق آبی، چاره‌ای جز مدیریت بار نیست، بنابراین مشترکان و به ویژه اداراتی که مصرف برق خود را کاهش ندهند، برق‌شان قطع خواهد شد.

سیدمحمد فتحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ادارات و ارگان‌ها باید در ساعات کاری، مصرف برق خود را نسبت به سال قبل ۵۰ درصد و در ساعات غیراداری ۹۰ درصد کاهش دهند.

وی با بیان اینکه کنتور برق ادارات استان هوشمند و از دور قابل کنترل است، افزود: دستگاه‌ها و اداراتی که دستورالعمل ابلاغ شده را رعایت نکنند و مصرف برق را کاهش ندهند، بدون اغماض برق‌شان قطع می‌شود.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق کردستان یادآور شد: براساس ابلاغیه هیات دولت، ادارات موظف هستند که ۲۰ درصد از برق مورد نیاز خود را از دیزل ژنراتورها تامین کنند.

فتحی از ادارات خواست در ساعات اداری از نور طبیعی استفاده کنند و اضافه کرد: مشترکان خانگی و تجاری هم در ساعات پیک بار(۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۴) از وسایل برقی پرمصرف استفاده نکنند و آن را به اول صبح یا اواخر شب موکول کنند.

وی تاکید کرد: این مشترکان با استفاده از نور طبیعی در روز، خاموش کردن لامپ اضافی در طول شب، استفاده از کولر گازی روی ۲۵ درجه و کولر آبی روی دور کُند، می‌توانند مانع از اعمال خاموشی شوند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق کردستان به خاموشی‌های اخیر در سطح استان اشاره کرد و گفت: به دلیل افزایش مصرف برق و کاهش تولید انرژی در نیروگاه‌های برق‌آبی، چاره‌ای جز اعمال خاموشی نیست و مشترکان می‌توانند از طریق سایت شرکت برق، برنامه زمان بندی خاموشی‌ها را مشاهده کنند.

در حال حاضر ۶۸۳ هزار مشترک، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و تمام روستاهای بالای پنج خانوار در کردستان از خدمات شرکت برق بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha