۵ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۳
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 84344293
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

موزه شهیدان زین‌الدین در قم افتتاح شد

قم – ایرنا – موزه شهیدان مهدی و مجید زین‌الدین و شهدای لشکر ۱۷ علی‌بن‌ابیطالب(ع) طی آئینی در عصر چهارشنبه در قم افتتاح شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم  در این آئین گفت: خانه شهیدان زین الدین سه سال پیش در اختیار شهردرای قم قرار گفت تا آثار شهید در معرض دید جوانان و مرکزی برای اشاعه فرهنگ ناب انقلاب اسلامی قرار گیرد.

ابوالقاسم مقیمی ادامه داد: با سه هدف ارائه الگوی مناسب تربیت جوان انقلاب اسلامی، مدیریت انقلابی نیروهای جوان و همچنین شهادت طلبی و معرفی شهدا به عنوان الگوی جوانان، کار آماده سازی این مکان به عنوان موزه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: برای طراحی این موزه، بیش از یکسال و نیم مطالعه انجام شده و برخی آثار ارائه شده در این موزه برای اولین بار است که در معرض عموم قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم ادامه داد: با توجه به اینکه قم همیشه در مسیر کاروان های راهیان نور بوده است با تکمیل و بهره برداری از خانه موزه های شهدا، به عنوان قطب گردشگری حوزه ایثار و شهادت نیز مطرح شود .

شهید مهدی زین‌الدین یکی از فرماندهان و نامداران دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به شمار می‌رود که با برخورداری از بینش عمیق سیاسی در خنثی کردن حرکت‌های انحرافی و ضدانقلابی گروهک‌های تروریستی نقش به سزایی داشت و در دوران دفاع مقدس با فرماندهی لشکر ۱۷ علی بن‌ابی طالب رشادت‌های بسیاری از خود نشان داد.

برای اجرای این طرح پنج میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان هزینه شده است، که ۵۸۰ میلیون تومان آن در زمینه تولید محتوا و تعمیرات ابنیه و ۲۰۰ میلیون تومان نیز توسط منطقه هفت صرف محوطه‌سازی شده است

برای این طرح فرهنگی که در کوچه ۲۸ خیابان شهدا واقع‌شده و در وسعتی به مساحت ۲۴۰ مترمربع ساخته‌شده، پنج میلیارد تومان صرف هزینه تملک شده است.

شهرداری قم در نظر دارد هر چهارشنبه به مدت ۱۲ هفته با برگزاری آئین هایی، طرح های مهم شهری را افتتاح، بهره‌بهره‌برداری و یاعملیات اجرایی آنها را آغاز کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha